Nemcsak akkor érdemes körülnézni a konyhában, amikor meg vagy fázva, hanem akkor is, ha éppen kifogytál mindenféle szépet és jót ígérő fürdőolajból és egyebekből. A Soakology oldalán találtunk rá arra az infografikára, ami felsorolja, milyen hozzávalókat érdemes beletenni a fürdővízbe, ha simább bőrt szeretnénk, vagy mondjuk izomfájdalom gyötör.
1. Gyömbér
Előnyök: Ennek a növénynek rengeteg pozitív hatása van, például jól jön akkor, ha tengeribetegek vagyunk, esetleg megv agyunk fázva. A fürdővízbe dobva persze valószínűleg az izomlazító hatását tudjuk a leginkább kihasználni. Mondjuk izzaszt is, szóval ezt sem árt figyelembe venni a használatakor.
Adagolás: Egy evőkanálnyi frissen darabolt vagy reszelt gyömbér.
2. Epsom-só
Előnyök: A keserűsó, leánykori nevén magnézium-szulfát gyulladáscsökkentőként is működik, izomfájdalom esetén is alkalmazható, sőt, segíthet akkor is, ha szálka ment a bőrünk alá, mert felpuhítja a szálkát és sokkal egyszerűbben ki lehet majd venni. Persze nem csak "fürdősóként" használhatjuk, bőrradírnak sem utolsó.
Adagolás: Fél csészényi só folyó vízhez adagolva.
3. Levendula
Előnyök: Megnyugtat, csökkenti a szorongást és a stresszt, enyhíti a fájdalmat és gyulladást, meg persze kellemes illatunk lesz tőle, ami szintén nem hátrány.
Adagolás: Muszlinba csomagolt szárított levendula vagy pár cseppnyi levendulaolaj.
4. Zabkorpa
Előnyök: Megnyugtatja az irritált, érzékeny, viszkető bőrt. Fehérje-, illetve a magas szaponintartalma miatt hidratáló és tisztító hatása van, sőt a pikkelysömör gyógyulását is elősegíti. A kolloid állagú zabpehely a bőrviszketést is enyhíti, legyen az gombás fertőzés vagy bármilyen bőrbetegség kellemetlen tünete. Hidratáló hatását természetesen napégés, száraz bőr vagy ekcéma enyhítésére is kihasználhatjuk - írtuk egy korábbi cikkünkben.
Adagolás: Egy zabkorpával teli muszlintasakot kell a folyó víz alá tartani, nem szabad közvetlenül a fürdővízbe önteni, mert akkor zabkása lesz belőle, ami nem a fürdőszobába, hanem a konyhába való.
5. Méz
Előnyök: Rugalmassá és puhává varázsolja a bőrt, és gyulladáscsökkentő, valamint antibakteriális hatása is van.
Adagolás: Egy csészényi nyers méz folyó vízhez adagolva.
6. Szódabikarbóna
Előnyök: Kiváló bőrnyugtató, kolléganőnk szerint például a szúnyogcsípés okozta kínok enyhítésére is tökéletes,de van, aki szerint pattanások ellen is be lehet vetni, és segítségével könnyebb megszabadulni a bőrkeményedésektől.
Adagolás: 4-5 evőkanál
7. Zöld tea
Előnyök: Összehúzza a pórusokat, csökkenti a bőr zsírosságát, vagyis pattanások ellen is be lehet vetni, feszesít, felfrissít.
Adagolás: 5-10 teafilter folyó melegvízhez. És nem szabad, hogy a víz túl forró legyen, mert attól kiszárad a bőr, és ha filterek már egy kicsit barnára színezik a vizet, az már jó.
8. Tej
Előnyök: Ugye mindenki ismeri a legendát, miszerint Kleopátra szépségének az volt az egyik titka, hogy szamártejben fürdött? A cikk szerint a tej azért jó, mert hámlaszt, valamint puhítja, hidratálja és rugalmassá teszi a bőrt.
Adagolás: Egy csészényi zsíros tej.
9. Citromlé
Előnyök: Friss, élettelteli és ragyogó lesz tőle a bőröd, összehúzza a pórusokat. Ja, és erősíti a körmöket, valamint halványítja az öregedés okozta foltokat.
Adagolás: 5-6 citrom kifacsart leve.
10. Olívaolaj
Előnyök: Puhítja a bőrt, segít késleltetni az öregedés jeleit, vagyis nemhiába alkalmazzák előszeretettel a nők Tunéziában mindenféle kencefice helyett.
Adagolás: 5 evőkanálnyi folyó vízbe.