Ha ön is trükköknek olvasta a cím első szavát, nincs egyedül, és még igaza is van: két skót diák ugyanis vizuális csellel élve szinte láthatatlanná tett egy kisebb épületet. A glasgow-i Strathclyde Egyetem két hallgatója, Angus Ritchie és Daniel Tyler nemrég egy ötvenes években épült francia sípályát újítottak fel egy tükrös tető hozzáadásával, most pedig a festői Loch Lomondban (azaz a Lomond-tónál) található Trossach Nemzeti Parkba terveztek egy tükörkabint. A munkát a kormány által finanszírozott Scottish Scenic Routes Initiative projekt finanszírozza, de szponzori segítséget kaptak a MAKlabtól, a Russwoodtól és a Gillrick Metalworktől is – írja a dezeen.com.
„A tükrökkel bevont kilátó lényege, hogy visszatükrözi a skót nemzeti park környező tavait és völgyeit. A fő koncepciót az első évben tanult tükrözött anyagok ismeretei alapján dolgoztuk ki és alakítottuk sajátságosan a nemzeti park igényei szerint” – mondja a padokkal beépített faszerkezetű pavilonról Angus Ritchie, aki reméli, hogy az épület hatására többen látogatnak majd el Skóciába, és ezáltal többen megismerik majd az ország építészetét és dizájnereit is.
„A szabványos, 2440 x 1220 mm-es tükrözött, laminált (ragasztott) nyírfa furnérból és rozsdamentes acéllapokból felépített kilátót 5000 fontból (1.9 millió forintból) hoztuk ki. A két téglalap egyik oldalát nyitva hagytuk, ide egy kiváló minőségű hőkezelt afrikai keményfából egy ülősarkot is készítettünk a látogatók számára. A „Frake” néven ismert fából egyfajta „japán stílusú”, négyzet keresztmetszetű rácsozott felületet alakítottunk ki" – mondja a Skót felföld határán található, kis költségvetéssel készült kilátóról a 7N építészstúdió tervezője, Daniel Tyler. Nézze meg a videóban, hogy hogyan tükrözik vissza az építészek Nagy-Britannia legnagyobb tavát és a tájat!
Craft from Daniel Tyler on Vimeo.