Mickey egér – Volt egyszer egy karácsony (1999)
A Disney legkedvesebb figurái – Mickey és Minnie egér, Donald kacsa, Plútó, Goofy és a többiek – gyűlnek össze ebben a kedves családi filmben, amely három különálló történeten keresztül varázsol karácsonyi hangulatot a kicsiknek (és a nagyoknak is): a humoros, ugyanakkor tanulságos mesékből megtudhatjuk, milyen következményekkel járna, ha mindennap karácsony lenne, vajon létezik-e a Mikulás, és mi a legszebb ajándék, amivel szeretteinket meglephetjük.
Muppeték karácsonyi éneke (1992)
A Muppet Show gárdája Dickens örökbecsű karácsonyi történetét dolgozza fel, melynek hőse, a végletekig zsugori Ebeneezer Scrooge ezúttal Michael Caine alakításában kel életre a vásznon – aki saját elmondása szerint olyan komolyan vette a szerepet, mintha Shakespeare-darabban játszana.
Breki béka, Miss Röfi és társaik ezúttal másodlagos szereplőkként kísérik végig a történetet, melynek során az Elmúlt, a Jelen és az Eljövendő karácsonyok szellemei ráébresztik Scrooge-t a karácsony valódi értelmére, és megtanítják neki a szeretetben rejlő erőt.
Télapu (1994)
A mai harmincas-negyvenes generáció maradandó gyerekkori élményei közé tartozik Scott Calvin, az elvált játékgyáros-marketingszakember (Tim Allen) története, aki egy véletlen félreértés miatt kénytelen szentestére átvenni a Mikulás helyét, hamarosan pedig főállású Télapóként találja magát. Az ötletes poénokkal, jópofa gegekkel telepakolt, ugyanakkor szívhez szóló és releváns üzenetet hordozó karácsonyi vígjáték segítségével a szülők nosztalgiázhatnak, miközben gyerekeik személyében egy új generáció is felfedezheti régi kedvencüket. (A filmhez két folytatás is készült, melyek szintén elérhetőek a Disney+ kínálatában.)
Csoda New Yorkban (1994)
Az 1947-es Csoda a 34. utcában modern újrafeldolgozásában a Jurassic Park fehér szakállú öregura, Richard Attenborough alakítja Kris Kringle-t, az áruházi Mikulást, aki azt állítja magáról, ő az igazi, hamisítatlan Télapó. A „probléma” ott kezdődik, amikor egy, a karácsonyból kiábrándult kislány (a Matilda, a kiskorú boszorkányból ismerős Mara Wilson) is hinni kezd neki, és egyre több embert kezd meggyőzni a különös történet – a Csoda New Yorkban a klasszikus hollywoodi mesék bájával hat, amiből sosem lehet elég napjaink szürke világában.
Látástól Mikulásig (1998)
A '90-es évek gyerekeinek, tizenéveseinek ezt a filmet sem kell bemutatnunk: a tinikomédia főhőse egy kissé egoista, mókamester középiskolás srác (Jonathan Taylor Thomas), akinek Los Angeles-i bentlakásos gimnáziumából kell hazaérnie a kontinens másik felére, New York államba a családi vacsorára – ha sikerül, és pontban este 6-kor szülei előtt áll, övé lesz apja Porschéja.
Az út természetesen kalandosabbnak ígérkezik, mint hősünk elsőre gondolná, iskolai riválisának hála ugyanis a sivatag kellős közepén találja magát papírok, nélkül, Mikulásnak öltözve…
+1: Karácsonyi lidércnyomás (1993)
Listánk bónuszhelyére egy rendhagyó karácsonyi film kerül, egyenesen Tim Burton elméjéből: a Karácsonyi lidércnyomás főhőse Halloween város ceremóniamestere, Jack, aki rendkívül unja az éves ijesztgetést és új izgalmakat próbál keresni – kívánsága valóra válik, amikor rátalál a számára rendkívül különös, de mégis vonzó csodavilágnak tűnő karácsony városra, és eldönti, idén ő veszi át a Mikulás helyét, és rendezi meg a szeretet és fény ünnepét.
A világszerte sikert aratott, Oscar-díjra jelölt stop motion animációs film fanyar humorral, remek látvánnyal és zseniális zenével szólítja meg azokat az ínyenceket, akik a megszokottól kicsit eltérő karácsonyi mozira vágynak.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés