A kór tünetei más betegségekkel is összekeverhetők.
Idén először szúnyogokban és csirkékben is kimutatták a Murray-völgyi agyhártyagyulladást (MVE) okozó vírust a nyugat-ausztráliai Kimberley régióban. A helyieket és a turistákat arra figyelmeztetik, hogy
legyenek elővigyázatosak, és védekezzenek a halálos betegséget okozó kórokozó ellen.
A nyugat-ausztráliai közegészségügyi központ, a WA Health tájékoztatása szerint a jelzést azért is kell komolyan venni, mert tavaly ezen a területen jelentős volt a MVE-fertőzés, ami egy gyermek halálát is okozta.
Az MVE tünetei közé tartozik a láz, az álmosság, a fejfájás, a merev nyak, a hányinger és a szédülés, fontos azonban tudni, hogy a gyermekek korai fertőzésének egyetlen jele a láz. A hatóságok arra kérik a térségben tartózkodó helyieket és az utazókat,
ha a fenti tünetek közül bármelyiket is tapasztalják magukon, feltétlenül forduljanak orvoshoz.
Andrew Jardine, a Cambridge-i Egyetem professzora szerint a szúnyogok által terjesztett vírust a legtöbben horgászat és kempingezés közben kapják el, ezért rendkívül fontos a vérszívók elleni riasztók használata. Továbbá azt is javasolja, hogy miután a szúnyogok hajnalban és az esti órákban a legaktívabbak, célszerű ezekben az időszakokban otthon maradni. Ha azonban mégis szabadban töltené valaki az idejét, feltétlenül viseljen hosszú, bő szabású és világos színű ruhát, valamint használjon hálót a babakocsira, a házra, a lakókocsira és a sátorra. Az MVE ellen jelenleg nincs védőoltás.
E betegség szerencsére bennünket egyelőre nem veszélyeztet, ám nemrég írtunk a hazánkban eddig ismeretlen papagájlázról, amelyet már három magyar betegnél is igazoltak. Emellett a közelmúltban öt olyan magyar is volt, aki utazása során dengue-lázzal fertőződött meg.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés