Ha ilyen töltőd van, tönkreteheted vele a mobilodat

tolto mobil
Olvasási idő kb. 2 perc

Mióta életünk szinte minden területén fontos eszközt jelent mobiltelefonunk, a legtöbben kínosan ügyelünk arra, hogy a lehető legmagasabb töltöttségi százalékkal induljunk el vele otthonról. A töltő azonban veszélyforrás is lehet, ha nem megfelelően használod.

Sokakban merült már fel annak kérdése, hogy vajon jól van-e az, ha egész éjjelre töltőn hagyják telefonjukat, vagy bajt okoz-e, ha sosem hagyják lemerülni azt. A kérdéseket tisztázta az Independent cikke, melyből kiderül, hogy a lítium-ion akksik, amelyek okostelefonjainkban megtalálhatók, meglehetősen kényesek, ezért érdemes odafigyelni pár apróságra, hogy minél tovább használhassuk a készüléket.

A mobiltöltés alapszabályai a következők

Mint a cikkből kiderül, a következőket kell elkerülni:

  • az sem tesz jót, ha folyamatosan töltőn van a készülék, és az sem, ha hagyod annyira lemerülni, hogy ki is kapcsoljon. El kell tehát kerülni az összes szélsőséget.
  • ne meleg környezetben töltsd a mobilt, mert így fokozódik a túlmelegedés veszélye is. Ez nemcsak károsítja az akkumulátort, hanem még tűzveszélyes is lehet, így okvetlenül kerülendő.
A mobiltöltő használata az ágyban veszélyes, ezért tilos is
A mobiltöltő használata az ágyban veszélyes, ezért tilos isaire images / Getty Images Hungary
  • lehetőleg gyári, megbízható és bevizsgált töltőt használj, ne pedig valamilyen utángyártott, olcsó, tisztázatlan forrásból származót. Egy rossz minőségű töltő lassabb töltés mellett károsíthatja is a készüléket.
  • van, hogy csak a kábel megy tönkre, de a töltőfej még jól működik: ebben az esetben se olcsó és kétes minőségű csereeszközt válassz.
  • ne használj energiatakarékos működést ígérő applikációkat – van erre egy külön üzemmód a telefonban, a letöltött appok pedig akár veszélyt is jelenthetnek adataid biztonságára
  • ha épp streamelsz valamit a telefonon, ne töltsd azt, mert ez szintén túlmelegedéssel járhat, ami megint csak tűzveszélyes és a készülék élettartamát is lerövidítheti.

Ha ezeket a szabályokat betartod, nagyobb eséllyel használhatod hosszan a készüléket, és nem bosszant majd az, milyen gyorsan merül az akkumulátora.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek