Újszerű színház működik hazánkban, ebben tér el a hagyományos előadásoktól

Vermes Nikolett
Olvasási idő kb. 4 perc

A PopUp Produkció különlegessége, hogy nincs állandó helyük, ahol a színházi előadásokat bemutatják, bárhol felbukkanhatnak például recepciókon vagy egy kávezóban. Ez az zagi művészet!

Bakonyi Alexa színésznő megalapította társulás új lendületet ad a hazai színházi életnek. A PopUp Produkció előadásaiban tehetséges alkotók szerepelnek, és játékukkal számos kérdést tesznek fel számunkra. De csupán ebben az egyben hasonlítanak a klasszikus társulatokra, ugyanis a PopUp évek óta sikeresen működik, miközben nincsen állandó próbatermük, sem befogadó színház, ahol játszanak. Ez nem azért van így, mert a független teátrumokkal ne lenne közös felületük. Voltak és terveznek is koprodukciókat kőszínházakkal is, de missziójuk, hogy bárhol felbukkanhatnak, mobilisak és flexibilisek, így inkább kiviszik az emberek elé a darabokat. Vagyis kávézókban, éttermekben, sőt, reklámügynökség portáján is szerveznek előadásokat.

Új művészeti forma vagy érdekes előadások?

A formabontó működés hátterében egy határozott cél áll. Az alapító, Bakonyi Alexa víziója volt, hogy demokratikus keretek között jöjjenek létre az előadások, tehát a klassszikus hierarchia helyett minden alkotónak legyen beleszólása a csapat életét meghatározó kérdésekbe. Szintén elsődleges a gazdasági és formai újra gondolásban, hogy a jegyvásárlással nem egy intézményt, hanem közvetlenül a művészeket támogatjuk. A PopUp ebben is más egy kicsit, több szintű támogatói jegyrendszerük van, ami arra hivatott, hogy ellensúlyozza a kevésbé tehetős rétegek jegyvásárlását. Ezzel akarják erősíteni a társadalmi felelősségvállalást.

Minden PopUp-darab arra hív, hogy elfogadók legyünk másokkal szemben. Egykutya című előadásukat három éve játsszák teltházzal, négy sztereotíp embertípuson keresztül mutatnak tükröt arról, hogy milyen kis részeit látjuk néha egymásnak és saját magunknak. Míg Ébresztő című darabjuk egy tanárnő és egy apa fiú viszony hármasán, valamint a klímaváltozás alapkérdésén keresztül a generációs különbségeket mutatja be. A Telekom novellapályázatának hat nyertes műve alapján különdíjként írt speciális petch work darabjuk a Mad Dogs Cofeeban lesz újra látható, nemsokára új szereposztásban.

A játéktér lehet bárhol
A játéktér lehet bárhol

Megtalálták a közös színházi nyelvet

Bakonyi Alexa mellett további számos alkotó: Felcser Máté, Tenki Dalma, Balla Eszter, Mohai Tamás, Gera Marina, Tóth Károly, Tolnai Hella, Walters Lili, Rusznák Adrienn, Varga Lóránt, Szlávik Júlia, Szalay Bence, Döbrösi Lauta, Baki Dani, Mészáros Blanka, Tóth-Réka Ágnes is megfordul ebben  a ritka, érdekes és figyelemfelkeltő formációban. Együtt készítik az előadásokat és közösen vitatják meg a felmerülő kérdéseket, de a közönség véleménye különösen fontos a pop csapatnak,  ugyanis gyakran a visszajelzések mentén is formálják a produkciókat. Miért van szükség a munkájukra? Mivel mivel olyan kérdéseket visznek színpadra, amik mindannyiunkat érintenek. Csak így leszünk képesek arra, hogy a „mit nem” helyett a „mit igen” elven gondolkodjunk.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek