Országos Rendőrség ugyanis nem létezik, ellentétben az Országos Rendőrfőkapitánysággal (ORFK), amely figyelmeztetést adott ki a csaló üzenetekkel kapcsolatosan. Szerencsére vannak jelei annak, hogy ez a levél nem valós, ezekre figyelve pedig elkerülheted, hogy becsapjanak.
A következő jeleket tapasztalva sejtheted, hogy itt nem stimmel valami:
- rossz magyarsággal íródott a levél
- idegen nyelvű és magyar kifejezések keverednek benne, hol tegez, hol pedig magáz
- a benne megemlített szervezetek neve ugyan jól hangzik, ám ezek a valóságban nem léteznek (lásd Országos Rendőrség).
A csalók e-mailjei nem a rendőröktől jönnek
A csalók ugyanakkor olyan trükköket is alkalmaznak, melyek kissé megtévesztőek lehetnek.
Valós, létező személyek nevében írják alá például a leveleket, de ha ellenőrizzük, a beosztások nem stimmelnek.
Az ugyanakkor egészen biztos, hogy a rendőrség nem küld fenyegető leveleket, valamint nem e-mailben kommunikál, hanem hivatalos felületen, Ügyfélkapun keresztül, hivatalos levélben, illetve mindenképpen hivatalos e-mail címről küldi ki üzeneteit.
Ha valakinek kétsége támad a küldemény hitelességével kapcsolatban, a "küldő szervezettel" a kapcsolatot ne a levélben található, hanem a rendőrség hivatalos weboldalán olvasható elérhetőségeken keresztül vegye fel – kéri az ORFK. Ahogyan arról korábban a Dívány is írt, annak minden csatornán érkező megkeresés esetén gyanúsnak kell lennie, ha nagyon sürgetnek, azonnali cselekvést követelnek meg tőlünk.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés