Egyre többen gondolkoznak úgy, hogy mire ők elérnék a nyugdíjas korhatárt, már nem lesz nyugdíj vagy csak nagyon idősen élvezhetik azt. A K&H biztos jövő kutatás 2019 óta rendszeresen vizsgálja a 30-59 éves korosztály tagjainak nyugdíjvárakozásait, kilátásait, attitűdjeit – írja a Piac és Profit.
Így gondolkodnak a magyarok a nyugdíjkorhatárról
Az elmúlt évekhez képest nincs nagy változás, az idei első negyedévben a válaszadók jelentős része szerint 69 év lesz a nyugdíjkorhatár, ugyanakkor észrevehető egy kis emelkedés azok arányában – 33 százalék –, akik szerint 70 évnél korábban nem mehetnek majd nyugdíjba – öt évvel ezelőtt még csak 24 százalék gondolta így.
A kutatás résztvevőinek a nyugdíjkorhatár emelkedését valószínűsítő várakozásait erősíti az is, hogy míg 2020-ig egyértelműen a 65 év volt a leggyakrabban említett kor, addig 2021-2022-2023-ban már fej-fej mellett, közel ugyanannyian említették a 65 és a 70 évet. Ebben az évben pedig már megfordult a trend
– ismertette az eredményeket Székely Pálma értékesítés- és életbiztosítási üzletág-vezető.
Ha tehetnék, korábban mennének nyugdíjba
A megkérdezettek 62 százaléka azzal számol, hogy a törvényileg megszabott időpontban vonul majd hivatalosan nyugdíjba. 11 százalék gondolja úgy, hogy a hivatalos korhatár elérése előtt nyugdíjba tudna menni. A válaszadók 27 százaléka számít arra, hogy a nyugdíjas kor elérése után is dolgozni fog, bár ez az arány nem nőtt 2022-2023-hoz képest, 2019 és 2021 között még 18-21 százalék gondolta így. A felmérés készítői szerint mindez részben az anyagi kilátásokkal magyarázható.
Megkérdezték azt is, hogy mikor szeretnének nyugdíjba menni. Az idei első negyedévben átlagosan 57 évet említettek a válaszadók, 18 százalékuk azonban már az 50 éves korban élvezné a nyugdíjas létet, 24 százalékuk pedig 51-55 évesen.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés