A legmagasabb kezdő fizetéseket az IT és a műszaki szektor kínálja, itt a bérek 600-750 ezer forint között mozognak, és az első öt évben akár 25-40 százalékos növekedést is elérhetnek – írja a Pénzcentrum.
Az IT területén a legmagasabb a kezdő fizetés
A digitalizáció és a pandémia utáni távmunka elterjedése új lehetőségeket nyitott meg a pályakezdők előtt, de a munkáltatók növelték is a munkavégzéssel járó elvárásokat. "Az számít pályakezdőnek, akinek még nem volt főállású munkaviszonya, de lehet gyakorlata például gyakornoki pozíciókból nappali tagozatos diákként" – mondta el a lapnak Dénes Rajmund Roland, a Mind-Diák Szövetkezet igazgatója. Cégenként változik, hogy ezt mérik-e, ahol igen, ott jellemzően minimum 1 évben határozzák meg, de lehet akár 2-3 év is.
A fizetések kapcsán a legjobb kereseti lehetőségek a műszaki és IT területen találhatóak.
Műszaki területen bruttó 600–750 ezer, az informatikában 650–750 ezer forintos kezdő fizetések is elérhetők. A tapasztalatszerzés első öt évében a keresetek dinamikusan növekednek, műszaki és IT területen akár 25–40 százalékkal is, ezt követően pedig lelassul a béremelkedés üteme
– magyarázta Bodor Fruzsina, a Prohuman közvetítési üzletágának vezetője.
A villanyszerelők iránti kereslet az ipari és lakossági szektorban is magas, a pályakezdők bére bruttó 400–600 ezer forint is lehet, néhány év után pedig akár bruttó 500–750 ezer forint. A CNC gépkezelők átlagos havi bruttó bére ezzel szemben 450–700 ezer forint között alakul. A logisztikai és szállítmányozási területen a teherautósofőrök átlagos havi bére pedig 400–650 ezer forint között van, de a nemzetközi fuvarozásban dolgozok ennél magasabb összeget is megkereshetnek.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés