A jó hír, hogy ezek a szokások nemcsak a japánok, hanem bármelyikünk életét jobbá és hosszabbá tehetik. A japán kultúra az egészséges életmódról ismert, amiről köztudott, hogy elősegíti a hosszú élettartamot és a jó közérzetet. A nemzedékről nemzedékre öröklődő szokások egyaránt magukban foglalják a testről és a lélekről való gondoskodást, valamint a természet és a társadalmi értékek tiszteletét, melyeket akár mi is beépíthetünk a mindennapjainkba. Nézzük, pontosan melyek is ezek a szokások!
Meleg vizes fürdőzés a japánok mindennapjaiban
A japánok mindennap meleg vízben pihennek, akár otthon, akár nyilvános fürdőkben. A meleg fürdő ellazítja az izmokat, csökkenti a stresszt, és javítja a vérkeringést. Ezenkívül a meleg víz segít megtisztítani a bőrt, és rugalmassá is teszi, ami hozzájárul a fiatalos megjelenéshez. Kutatások kimutatták, hogy a rendszeres meleg fürdő csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát, és erősíti az immunrendszert.
A tisztaság fenntartása alapvető
A környezeti, a testi és lelki tisztaság a japán kultúra egyik alapvető értéke. A japánok már gyermekkorban megtanulják, milyen nagy jelentősége van annak, hogy az otthonukat és a környezetüket kitakarítsák.
A tiszta és rendezett otthon, a kellemes lakókörnyezetet ugyanis csökkenti a stresszt.
Ezenkívül a rendszeres takarítás a baktériumok és más káros mikroorganizmusok jelenlétének csökkentésével segít megelőzni a betegségeket.
A rendszeres testmozgás az élet szerves része
A rendszeres fizikai aktivitás kulcsfontosságú a hosszú élettartam és az egészség szempontjából. A japánok mindennap könnyű fizikai mozgást végeznek, mint például a nyújtás, a gyaloglás, a jóga és a tai chi. Ezek a gyakorlatok nemcsak fizikailag erősítik meg őket, hanem javítják a mentális egészségüket, és csökkentik a stresszt. Kutatások igazolják, hogy a rendszeres testmozgás mérsékli az olyan krónikus betegségek kockázatát, mint a cukorbetegség, a szívbetegség és a csontritkulás. A japánok gyakran a szabadban tornáznak, hiszen a természettel való kapcsolatuk tovább javítja a közérzetet.
A japánok korán kelnek
A japánok nagyra értékelik a korai kelést, hisz a reggeli napsütés energiát és lendületet ad, elősegíti, hogy a szervezet harmonizáljon a természet ritmusával, ami javítja az általános közérzetet. Egy régi japán hagyomány szerint az emberek reggelente összegyűlnek, hogy együtt köszöntsék a napot, ami az új életet és a friss energiát jelképezi. Ez a rituálé segít nekik koncentrálni és felkészülni a napi kihívásokra. A kutatások azt mutatják, hogy a korai kelés javítja a termelékenységet és a mentális élességet, és elősegíti a jobb alvást.
A hagyományos japán ételek egészségesek
A japán étrend a kiegyensúlyozott és egészséges összetevőkről, alapanyagokról ismert. A hagyományos japán ételek közé tartozik a rizs, a hal, a szójatermékek, valamint a párolt és ecetes zöldségek. A rizs szénhidrátban gazdag, a hal- és a szójatermékek fehérjét, míg a zöldségek vitaminokat és ásványi anyagokat biztosítanak.
Kutatások szerint a japán étrend a szív- és érrendszeri betegségek, az elhízás és bizonyos ráktípusok alacsonyabb kockázatával jár együtt.
A matcha is a mindennapok része
A matcha, vagyis a japán zöld tea számos jótékony hatásáról ismert. Például kalciumban, élelmi rostokban és antioxidánsokban gazdag. A matcha rendszeres fogyasztása csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát, erősíti az immunrendszert, és javítja a szellemi aktivitást. A matcha aminosavtartalma elősegíti az ellazulást, és csökkenti a stresszt, miközben javítja a koncentrációt és a fókuszt.
A japánok természetközeli életet élnek
A japánok szeretnek sétálni és pihenni a természetben. A rendszeres túrázás ugyanis csökkenti a stresszt, javítja a fizikai állapotot, és belső békét hoz. A természet fontos része a japán életmódnak, hiszen úgy tartják, hogy a természetben való tartózkodás javítja a lelki és fizikai egészséget. A kutatások is megerősítik, hogy a természetközeli életmód csökkenti az olyan mentális zavarok kockázatát, mint a depresszió vagy a szorongás.
Az életben sosincs késő szinte semmihez. Még ahhoz sem, hogy valaki megtalálja élete párját. Hogy miért gondolja ezt így Jakupcsek Gabriella, azt megtudhatod a vele készült interjúból.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés