Ne dőlj be az ingyenes bérlet ígéretének: súlyos árat fizethetsz érte

bkk ingyenes bérlet.png
Olvasási idő kb. 2 perc

Nem az a baj, hogy a BKV ellenőrei nem fogják elfogadni a nyereménybérletet, hanem, hogy meg sem fogod kapni, csak a pénzednek mondhatsz búcsút, hiába ígérik ingyenesnek.

Ezúttal a BKK nevével visszaélve jelent meg új csalási módszer a Facebookon – szúrta ki a hvg.hu. A valódinak kinéző  „BKK – Budapesti Közlekedési Központ” nevű oldal hirdetésében ingyenes BKK-bérletet ígérnek, de a valóságban a kiszállítási díj megfizetésével a banki adatainkat próbálják megkaparintani.

Ingyenes bérlet ígéretével csapolhatják meg bankszámlánkat

Szinte nem telik el úgy nap, hogy ne kelljen újfajta csalási kísérletre figyelmeztetnünk az olvasókat. Ezúttal egy ál-BKK-s oldalon gratulálnak a „nyertesnek”, azt állítva, hogy a közlekedési cég összesen 500 darab ingyenes havi bérletet sorsol ki, és ezek egyikének megnyeréséhez csupán egy kérdőívet kell kitölteni. Még arra is odafigyeltek, hogy a budapesti és a céges logó is a megfelelő helyen szerepeljen, és hálálkodó kommentelők is legyenek, igaz, mindegyikük idegen hangzású név alatt, de hibátlan magyarsággal mond köszönetet a nyereményéért. Árulkodó lehet az is, hogy az oldalnak mindössze 2 követője és kedvelője van.

Az ingyenesnek ígért bérletet eredeti BKK-s fotóval hirdetik
Az ingyenesnek ígért bérletet eredeti BKK-s fotóval hirdetik

Nem meglepő módon mindenki nyer, legalább is, ami a félezer „szerencsés” közé való bekerülést jelenti. Ám ekkor jön a csavar: az ajándékra kiszállítási díjat számolnak fel, ami 796 forint. Ehhez ki kell tölteni egy űrlapot névvel, email-címmel és számos egyéb adattal.

A következő lépés a fiktív fizetési oldal, amely mögött természetesen nem egy bank, hanem csalók állnak, akik így akarják megszerezni az összes bizalmas adatunkat.

Ahogy arra már a Dívány is számtalanszor felhívta a figyelmet, a csalók folyamatosan új módszereket eszelnek ki, hogy kihúzzák belőlünk a pénzünket. A rendőrség listát is készített a leggyakoribb csalástípusokról, amelyek élén a valódi cégeket leutánzó hamis weboldalakra irányító üzenetek állnak. Legutóbb ilyen módon állítólagos parkolási szabálysértést, nem sokkal korábban pedig útdíjtartozást próbáltak bevasalni a gyanútlan felhasználókon hivatalosnak látszó, de valójában adathalász üzenetekkel, hogy így jussanak hozzá a banki adatokhoz.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek