Huszonkilenc ország munkavállalóinak szokásait vizsgálta a National Bureau of Economic Research: átlagban napi 72 percet nyer egy ember azzal, ha nem kell bemennie munkahelyére. A különbségek azonban nagyok: Szerbiában csak 51 percet nyernek így a dolgozók, Kínában viszont 102 perccel kerül beljebb az, aki otthonról végezhet munkát.
Magyarország alig valamivel marad el az átlagtól: itthon átlagosan 66 percet nyerünk a home office munkarenddel. Ez nagyjából megfelel az európai átlagnak, mely alacsonyabb a világátlagnál – de vajon mihez kezd egy magyar a pluszidővel? Ez is kiderül a Euronews cikkéből.
Nos, a javát, 40 százalékot munkájába vagy mellékállásába forgatja vissza, vagyis dolgozik.
(Ez pontosan az átlag – ázsiai országok, Szingapúr, Malajzia és Tajvan lakosai viszik itt a prímet, 53 százalékkal.) 33 százalékot töltenek valamilyen típusú pihenéssel, 11 százalékot pedig gondozási tevékenységgel.
Ez leginkább gyerekekkel kapcsolatos feladatokat jelent, és jobban érinti a nőket, mint a férfiakat. A férfiak jellemzően, ha nem is sokkal, de valamivel több megspórolt időt fordítanak munkavégzésre és pihenésre, mint a nők – akik a gyerekkel foglalkoznak többet.
A kutatásból az is kiderült, hogy a megspórolt időt nagyon értékesnek tartják az emberek: negyedük mondana fel, ha végleg vissza kellene térnie a munkahelyére.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés