Házasságot ígért, kisemmizte az idős magyar nőt egy csaló

GettyImages-1480736217
Olvasási idő kb. 2 perc

A napokban tett feljelentést egy Tolna vármegyei idős asszony, akit házasság ígéretével fosztott meg vagyonától egy csaló.

A rendőrség által romantikus csalásnak nevezett átverés több mint száz éve nagy népszerűségnek örvend a gyorsan pénzhez jutni kívánó férfiak körében.

Már az 1800-as évek végén is számtalan esetben szerepel a bűnügyi jegyzékekben az átverés ezen formája, akkoriban házasságszédelgés néven emlegették. A módszer semmit nem változott az elmúlt másfél évszázad során. A partnerre vágyó hölgyekkel a csalók elhitetik, hogy feleségül veszik őket, és cserébe eleinte kisebb, majd nagyobb összegeket csalnak ki annak érdekében, hogy az esküvőt megszervezhessék. 

Sosem tudhatjuk, valójában ki van a másik oldalon
Sosem tudhatjuk, valójában ki van a másik oldalonAntonioGuillem / Getty Images Hungary

A rendőrség is figyelmeztet

„Többnyire az internetes társkeresők, randioldalak és az egyéb közösségi weblapok felhasználóit tekintik célpontnak az efféle csalók. Közösségi oldalakon vagy e-mailben veszik fel a kapcsolatot a kiszemelt internetezővel” – írja a police.hu.

A napokban egy tolnai asszonnyal történt hasonló. Az átvert nő ismeretlen tettes ellen tett feljelentést a dombóvári rendőrkapitányságon. Kisemmizőjével novemberben ismerkedett meg egy netes társkeresőn, és azóta leveleztek. A férfi amerikai katonának adta ki magát, aki magyar gyökerei miatt beszéli a nyelvet. Azt ígérte, hogy közeli nyugdíjazása után meglátogatja a hölgyet, akit arra is megkért, vegyen át a nevében egy csomagot, amiért majd eljön hozzá. A szállítmányozó cég 1 250 000 forintos átvételi díját is kifizette, majd akkor döbbent rá, hogy átverés áldozata lett, amikor a futárcég egy újabb, nagy összegű számla alapján követelt tőle pénzt. 

A hasonló bűncselekmények nem ritkák, nagyon fontos, hogy se bankszámlánk, se bankkártyánk adatait ne adjuk meg idegeneknek, és legyünk óvatosak internetes ismerkedésünk során. 

Ha érdekelnek a hasonló bűnügyek, hallgass bele a Dívány Időutazók podcastjébe, melynek legfrissebb adásában éppen a házasságszédelgők és egyéb csalók kerültek terítékre.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek