Jeles amerikai és európai tudósok egy csoportja létrehozta a Föld reprodukált változatát, hogy kísérleti űrteleszkópjuk szimulált változatával megállapíthassák róla, van-e rajta élet. A kísérlet során bebizonyosodott, amit mi régóta sejtünk: van élet a Földön! Nem is elsősorban ez a felfedezés teszi a kutatást tudományos mérföldkővé, hanem
annak beigazolódása, hogy a LIFE nevű űrteleszkóp az űrből képes lesz majd kiszűrni a Földhöz hasonló exobolygókról, hogy van-e rajtuk élet.
Noha jelenleg nincs még pontos dátum arra vonatkozóan, hogy az ETH Zürich svájci egyetem felügyelete alatt álló LIFE, azaz Large Interferometer For Exoplanets űrteleszkóp készítését mikorra tervezik, de az eddigi kísérletek azt már bizonyították, ha elkészül, óriási jelentőségű lehet.
Az űrteleszkóp valójában az exobolygók légköréből ultravörös sugárzást felfogó öt, egymással szimultán működő műhold együttesét jelenti majd.
A tudósok abban bíznak, a műholdaktól kapott nyers adatokból kideríthetik, vannak-e olyan vegyi anyagok az egyes bolygók légkörében, melyeket „életjeleknek” tekinthetnek.
A Földdel tesztelt jövőbeni űrteleszkóp segítségével az innen legfeljebb 65 fényévnyire található mintegy 30-50 exobolygó légkörének elemzését tervezik, hogy végre választ kapjunk a valódi nagy kérdésre: van-e élet a Földön kívül is?
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés