Az alábbi 10 kérdés segíthet megállapítani, hogy esetleg érzelmileg vagy pszichésen bántalmazó kapcsolatban élsz-e. Próbálj meg alaposan belegondolni abba, hogy mi jellemzi a hétköznapjaidat. Aki ugyanis már „hozzászokott” egy nehezebb ember társaságához, nem veszi észre, hogy milyen terhelésnek van kitéve nap mint nap. Az első lépés a helyzet felismerése.
Kérlek, vedd figyelembe, hogy a kvíz csak útmutatásként szolgál, és nem helyettesítheti a szakmai tanácsadást. Ha beküldted a válaszokat, akkor mindegyik alatt egy rövid magyarázat jelenik meg, amit ajánlunk megfontolásra.
A kérdésekben ugyan egy „partnerre” történik utalás, a „partner” szóba nyugodtan helyettesítsd be a megfelelő rokoni, baráti kapcsolatot.
Minden kérdés megválaszolására 20 másodperc áll rendelkezésedre. Jelöld meg a helyes választ, vagy várd ki az idő végét, vagy kattints a "Következő kérdés" gombra. A linkre kattintva elindul a játék.
Sajnos nem sikerült :(
Kérjük próbáld meg újra.
A tanácsainkért görgess lejjebb!
Köszönjük, hogy kitöltötted!
Kvízrendszerünk adottságaihoz kellett igazodnunk, így a „helyeslő” választ azonosítottuk a bántalmazó kapcsolatra utaló élethelyzettel. Azaz, ha a kérdések bármelyikére IGAZ választ adtál, akkor megvan az esélye, hogy érzelmileg bántalmazó kapcsolatban élsz. Nézd meg a válaszaid alatt található magyarázatokat, amik segítenek a helyes gondolatok megfogalmazásában.
Ez nagyon félelmetes szembesülés lehet, a tiszteletteljes partneri kapcsolatba nem férnek bele a fenti, gyakran előforduló dolgok. Ha egy ilyen kapcsolatban maradsz, akkor a mentális egészségedet kockáztatod, az önértékelésed nemhogy javulni nem fog, inkább csak romlik. Szakemberek figyelmeztetnek arra is, hogy az érzelmi bántalmazás a fizikai bántalmazás előszobája lehet.
Ha ismersz olyan embert, aki érintett lehet, próbáld fenntartani vele a kapcsolatot. Fontos, hogy csak abban segítsd, amiben segítséget kér, ne kritizálj és ne kezdj el tanácsokat adni. Áldozatként vagy segítőként ha nem vagy biztos abban, hogy mi lenne a legjobb döntés, bátran kérj segítséget, például az OKIT szakképzett munkatársaitól, akik a 06 80 20 55 20-as számú segélyvonalon a nap 24 órájában várják a kapcsolati erőszakkal, bántalmazással kapcsolatos hívásokat.