Ha az ember elvágja a kezét egy papírdarabbal, hisz a sérülés apró, nem mély, vérzés alig van. Mindenesetre, a tény az tény marad, ha elvágjuk, rohadtul tud fájni. Szerencsére készült egy videó, amiben elmagyarázzák, hogy miért is éljük meg ilyen fájdalmasnak.
- Sokkal nehezebb megfeledkezni egy olyan sérülésről, ami olyan testrészünkön helyezkedik el, amit folyamatosan vagy gyakran használunk, és az agyunk nagyjából tízszer annyit "foglalkozik" a kezünkkel, mint a karunkkal vagy a lábunkkal - állítják a SciShow készítői.
- Az ujjaink tele vannak nociceptorokkal, vagyis az olyan, a bőrben elhelyezkedő receptorokkal, amelyek fájdalom érzésért felelősek. Akármennyire felületi is vágás, ezek a nociceptorok megsérülhetnek, és ilyenkor azonnal jelzik az agynak, hogy baj van. Ja, és az egész testünkön itt van a legtöbb belőlük.
- A papírnál nincs olyan tiszta vágás mint mondjuk a késnél, inkább olyan, mintha egy apró fürész sértette volna fel a bőrünket, ráadásul kis darabok maradhatnak belőle a sebben, ez pedig irritációt okoz.
- Egy ilyen apró baleset után alig vérzünk, ami elvileg jó is lehetne, de nem az, hiszen nem keletkezik var, ami megvédené a külső hatásoktól a sebet, így a receptorok szinte folyamatosan jeleznek.
- Mivel a kezünkkel csinálunk nagyjából mindent, nincs igazán idő a rengenerálódásra, a seb folyamatosan felszakad, belekerült, vagyis a gyógyulás jóval tovább tarhat mint más sérülésnél.