Nyáron leginkább a repülő rovarok okozhatnak gondot, így a legyek, darazsak és a szúnyogok. Gyakori jelenség a poloska és a hangya is, valamint a gyümölcsök körül keringő muslica, de bizonyos időszakokban megjelenhet a pókok is. Rosszabb esetben csótánnyal is találkozhatunk, ami végképp azok közé a rovarok közé tartozik, amelytől sürgősen meg kell szabadítani otthonunkat.
Vegyszermentesen a rovarok ellen
Bár számos vegyszert láthatunk a reklámokban, legjobb kerülni ezeket, különösen akkor, ha kisgyerek vagy kisállat is él a lakásban. Ugyan a rovarokra garantáltan halálos csapást mérnek, ha nem figyelünk, másnak is okozhatunk velük problémákat.
Vannak olyan házi, vegyszermentes praktikák, amelyek az otthon lakóira veszélytelenek, nem úgy a rovarokra!
A legyek bizonyos szempontból ártalmatlanok – hiszen a legtöbbjük nem csíp –, mégis rendkívüli módon terjesztik a kórokozókat, így nem árt megszabadulni tőlük. Ha ez természetes módon nem megy, vessünk be bazsalikomot, aminek az erős szagát ezek az élőlények nem tudják elviselni. Friss bazsalikom híján bazsalikomolajat is használhatunk, amiből érdemes az ablak környékén csepegtetni, így gondoskodva arról, hogy a legyek visszaforduljanak. Hasonló hatást válthat ki a menta vagy a mentaolaj is, hiszen ennek az illatát sem szeretik a legyek, a levendula pedig molyok és szúnyogok ellen nyújthat segítséget.
A hangyától nem egyszerű megszabadulni, de nem lehetetlen! Tudniillik nem szeretik az erős illatokat, így az útvonalukra, ajtó- és ablakrésekhez szórt fahéj, fekete bors, babérlevél elriasztja őket, ahogy a friss fűszernövények közül a citromfű, a kakukkfű és a menta is. A liszt egyenesen mérgező számukra. Érdemes felmérni, hogy mi vonzza őket, hiszen könnyen lehet, hogy egy élelmiszert nem csomagoltunk el rendesen, és annak nem tudnak ellenállni.
Amikor már komolyabb trükkre vagy profikra van szükség a rovarok ellen
A pókok bár rendkívül hasznosak, gyorsan szaporodnak, így ha egynek helyet hagyunk, hamarosan minden sarokra jut egy pók. Ha szabadulnánk a hálójukból, keverjünk össze vizet és citromlevet, és szórófejes flakonból fújjuk be azokat a helyeket, ahol a pókok előszeretettel pihennek a nap során.
Ha csótányt találunk, nagytakarítással kell kezdenünk, ezután jöhet a csapda! A legegyszerűbb, ha egy üvegbe mézet csurgatunk, az üveg száját pedig belülről étolajjal kenjük be. Ezáltal a csótány a méz illatára bemegy az üvegbe, ám az olaj miatt nem tud kimászni. Érdemes valamelyest megdönteni az üveget, hogy még kevesebb esélye legyen a kijutásra.
Amennyiben a rovarkolónia túl nagy méreteket ölt, a szárazjég és a gőz is jó lehetőség lehetnek, hiszen emberre nem ártalmasak. Előnyük, hogy nemcsak a kifejlett rovarokat, hanem az esetleges petéket is elpusztítja, így nem kell tartanunk az utánpótlástól. A porszívó is hasznos lehet, és instant megoldást nyújt. A növények földjében élő tőzeglegyek kiirtásában nagy segítséget jelenthet, hiszen ezzel a módszerrel a nedves földből óvatosan kiszívhatjuk a legyek lárváit is.
Előfordulhat, hogy csupán szakember segítségével tudunk megszabadulni a rovaroktól, hiszen egy darázsfészek vagy egy ágyipoloska-szaporulat nem játék, így ha nem tudunk megszabadulni magunk a betolakodóktól, keressünk egy profit!
A húsevő nővények is bevetnek trükköket, hogy csapdába csalják a rovarokat, az alábbi cikkünkben elolvashatod, hogy sikerül becserkészniük őket.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés