A középkorban furcsán használták a szekrényeket: magukra is zárták

GettyImages-454006577
Olvasási idő kb. 1 perc

Bár már a késő középkorból is ismerünk ilyen szerkezeteket, a hideg téli otthonok egészen a 20. századig megőrizték ezt a különös konstrukciót. Ez a ma inkább szekrényre emlékeztető bútor valójában a kényelmesebb alvást szolgálta.

Fázva ugyanis nem jó aludni. És bizonyos tájakon, főleg, amikor már a nappali tűz utolsó szikrái is kialudtak az otthonokban, nehéz volt álomba szenderülni, dideregve. Ezért született meg a doboz ágy leleményes megoldása a hideg éjszakák ellen.

A szekrény ágy nagy divat lett

A 16. századtól aztán egészen a 20. század elejéig fennmaradt ez a faremek, különböző kialakítási formákban és dizájnnal, egy- vagy kétrekeszes változatban, de ugyanazt a célt szolgálva. Skandinávia élen járt a használatában, de Hollandiában, Nagy-Britanniában, Skóciában, sőt még a szomszédos Ausztria hegyes-hideg tájainak zord telén is népszerű volt ez a bútordarab.

A doboz ágy talán csak a klausztrofóbiásoknak nem lehetett megoldás arra, hogy a téli hónapokban is meleg kuckóban tölthessék az éjszakát. Aki ma szeretné átélni, milyen érzés is lehetett ebben aludni, váltson jegyet egy éjszakai vonatjáratra, lehetőség szerint, egy 6 személyes alvó kusettbe.

Ha tudni szeretnéd, mennyibe kerül a jegy a világ leghíresebb vonatára, ajánljuk figyelmedbe az erről szóló cikkünket.

26 millió forint a jegy a világ leghíresebb vonatára26 millió forint a jegy a világ leghíresebb vonatára

Az európai elit játszótereként számontartott vonat régen is és most is egyedülálló szolgálatatásokat nyújt.

Tovább olvasom

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek