2024-ben eddig 997 esetet jegyeztek föl, ami 56-tal több, mint amennyit tavaly egész évben regisztráltak – derül ki az MTI beszámolójából. A megbetegedéseket a Streptococcus pyogenes nevű baktérium okozza, a legtöbb fertőzés a fővárosban, Tokióban történt, összesen 145-en kapták el a kórt.
Ez a húsevő baktérium a fertőzött szervezetekben néhány óra alatt elpusztítja a kötőszövetet, a lágyrészeket és a zsírszövetet. Egy tokiói professzor, Kikucsi Ken elmondása szerint a baktérium gyakran a lábon keletkező kisebb sérüléseken keresztül fertőzi meg a szervezetet. Gyors lefolyása miatt roppant veszélyes:
az idősebb betegekkel akár 48 órán belül végezhet.
Magyarországon is megjelent már a végzetes fertőzés
A húsevő baktérium neve egzotikusan hangzik, ám már Magyarországon is volt példa fertőzésre. Idén januárban egy 33 éves ózdi férfi kapta el, és el is hunyt a fertőzésben. Rusvai Miklós víruskutató az Inforádiónak akkor elmondta: „A húsevő baktérium annyiban különleges, hogy ezt megfertőzi egy vírus, tehát a vírussal, úgynevezett bakteriofággal fertőzött streptococcus az, amely arra a tulajdonságra tesz szert, hogy nagyon gyorsan lebontja a szöveteket, mert egy olyan specifikus enzimet termel, amelynek segítségével oldja a szöveteket. Ezt viszont nem lehet előre tudni, bárki, bármikor, bárhol megfertőződhet ezzel a baktériummal.”
Rusvai Miklós is megerősítette, hogy nem megfelelően kezelt sebeken keresztül kerülhet be a szervezetbe. Első tünetei között szerepel a seb környékének fájdalmassága, duzzanata, pirossága, majd hidegrázás, láz, rosszullét, émelygés alakul ki. A sebkezelésen túl gyógyításához antibiotikumos terápia, infúzió, illetve a vérben lévő toxinok eltávolítása érdekében folyadékterápia szükséges. Egyes esetekben vérátömlesztés is segíthet a beteg életének megmentésében.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés