Május 8-án avatták föl azt a művészeti installációt Dublinban és New Yorkban, amely egy portálszerű keretben élő videót mutat a „másik oldalról”. Nem sokáig maradhatott nyitva: az ír oldalon egyesek – gyakran alkohol hatása alatt – különféle testrészeiket, horogkereszteket és a Világkereskedelmi Központ szeptember 11-i terrortámadásban elpusztult, lángoló tornyait ábrázoló képeket mutogattak az amerikai oldal felé, illetve tojásokkal dobáltak a kaput. A New York Post nem véletlenül nevezte el a Dublint mutató portált a „pokol kapujának”.
Megoldást keresnek, hogy újra kinyithasson a „pokol kapuja”
Az installációt így tegnap este ideiglenesen lekapcsolták. A hatóságok és a portál készítői közösen próbálnak valamiféle megoldást keresni, amivel meg lehet akadályozni vagy ki lehet szűrni az illetlen, offenzív képi elemeket. Felmerült, hogy esetleg elhomályosítják a képet, ám ezt a lehetőséget végül elvetették. Ha minden jól megy, a hét második felében újra bekapcsolják a közvetítést.
Az installációt egy litván művész, Benediktas Gylys tervezte, mindkét portál közepén egy-egy 2,4 méter átmérőjű képernyő található. Az amerikai kaput a Broadway egyik kereszteződésénél, az írországit pedig Dublin belvárosában helyezték el. „Azt fontos leszögezni, hogy az emberek túlnyomó többsége a dublini oldalon is normálisan viselkedett” – hangsúlyozta a város vezetősége közleményében. A legtöbben integettek, mosolyogtak, táncoltak, vagy tréfás jeleket mutattak föl – ez is volt a projekt célja, amelynek szlogenje: „híd az egyesült bolygó felé”.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés