Az elmúlt években több kutatás is bebizonyította, hogy magyarságunkat leginkább a viselkedésünk árulja el, ha idegen országban turistáskodunk. A ránk jellemző sajátosságokkal sajnos néha kitűnünk a tömegből. Nézzük, melyek azok a tulajdonságok, amelyek nem tartoznak az erősségeink közé. Íme 6 dolog, amitől modortalan turistának tartanak minket, magyarokat.
A magyar turisták sokszor harsányak, káromkodnak
A visszajelzések szerint a magyarok hangosan, harsányan, kiabálva beszélnek, és igen gyakran káromkodnak. Leginkább akkor igaz ez, ha külföldön is az anyanyelvükön szólalnak meg. Sokan ugyanis megfeledkeznek arról, hogy bár idegen országban vannak, lehetnek olyanok, akik értik a nyelvünket.
Ezek a meggondolatlan megnyilvánulások kínos helyzeteket teremthetnek.
A magyar turisták öltözködése sokszor nem a legmegfelelőbb
Gyakran az öltözködésünk vagy épp alulöltözöttségünk is árulkodik arról, hogy magyar turisták vagyunk. Néhány honfitársunk ugyanis számos szituációban elfelejt felsőruhát ölteni magára. A magyarok sokszor képesek félmeztelenül vagy fürdőruhában asztalhoz ülni a tengerparton vagy a strandon, de az is megesik, hogy ebben a „lenge szerelésben” és papucsban indulnak el vásárolni.
A magyarok turisták nyelvtudás hiányában nehezen értetik meg magukat
Kellemetlen szituációk abból is adódhatnak, hogy még mindig nagyon kevés magyar beszél legalább társalgási szinten valamilyen idegen nyelvet. Bár hazánkban a Központi Statisztikai Hivatal 2013 óta nem készített felmérést az idegen nyelvi tudásról, az Eurostat uniós statisztikai hivatal 2016-os adatai szerint a magyaroknak kevesebb, mint fele beszél idegen nyelvet.
A nyelvtudás hiánya szintén modortalanságnak tűnhet, mert azt üzeni, nem tiszteljük meg a másikat azzal, hogy szót értsünk vele. Arról már nem is beszélve, hogy mennyi, de mennyi nevetséges vagy dühítő helyzetbe sodorhat, ha egy étteremben, vásárlás során, szállásfoglalás vagy útbaigazítás során félreértjük egymást.
A magyar turisták ügyeskedők
A tapasztalatok szerint a magyarok külföldön sem tudnak kibújni a bőrükből, és ahol csak tehetik, ügyeskednek, trükköznek, keresik a megoldást, a kiskapukat, hogyan úszhatnák meg a sorban állást, a múzeumi belépők árát, bliccelnek a tömegközlekedési eszközökön, tolakodnak a buszon és a vonaton az ülőhelyekért. Előfordul. hogy nemcsak a piacon alkudoznak, hanem olyan helyen is, ahol ez egyáltalán nem szokás.
Degeszre eszik magukat a magyar turisták
A magyar turisták még az étkezési szokásaikkal is felhívják magukra a figyelmet. A legtöbb honfitársunk hűtőtáskával indul el a tengerpartra, a városnézéshez és a kiránduláshoz pedig előszeretettel csomagolunk magunknak szendvicset.
Tetszik vagy sem, sajnos az is tény, hogy a magyarok gyakran úgy viselkednek a szállodai svédasztalnál, mint a Móricz-novellában Kis János, legalábbis ami az étel mennyiségét illeti.
A magyar turista, ha csak teheti, végigeszi a svédasztal minden fogását. Sőt a szállodai reggeliből jut a táskájába vagy akár a zakója belső zsebébe is néhány minivaj és lekvár, valamint egy-két babán, mondván, ki tudja, mi lesz ebédre.
Ami ingyen van, azt összegyűjti a magyar turista
Nemcsak a minivajat és a minilekvárt gyűjtjük össze a svédasztalról, hanem szinte mindent viszünk, ami ingyen van. A szállodai szobába bekészített utazó méretű sampont, tusfürdőt, egyéb piperecikkeket is előszeretettel elcsomagoljuk, sőt megesik az is, hogy haza jön velünk a hotel saját emblémájával ellátott törölköző és köntös is. De van, hogy az apartmanokból a tányérok és az evőeszközök is.
Sokan nem tudják, hogy nem kell feltétlenül szó nélkül tűrniük a repülőgépjáratok késését vagy törlését. Olvasd el cikkünket, hogy megtudd, milyen lehetőségeink vannak ilyen helyzetekben.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés