A divat körforgásának köszönhetően azok a ruhadarabok, melyeket a galériánkban látható modellek viselnek, manapság is megállnák helyüket akár az utcán is – a nagy virágminta ugyanúgy visszatért, mint az ebben az időszakban jól ismert trapéznadrág.
Te emlékszel még, mit hordtak anyáink a hetvenes-nyolcvanas években? Ha nem, érdemes a lenti galériára kattintani: lehet, hogy nem pont ilyen holmikban feszítettek családtagjaid, de az valószínű, hogy ilyesmikre áhítoztak a legtöbben.
Kattints a képre, nyílik a galéria!
Nagyon jellegzetes szabású, mintájú ruhák jelentek meg ebben az időszakban, amelyeket már egészen modern divatfotókon örökítettek meg.
A hatvanas évektől kezdve megjelentek a nagy ruhagyárak is, ezzel jelent meg egy vadonatúj szakma az országban: a manökeneké.
Korábban a ruhákat bemutató, csinos nőket a gyárak szerződtették valamilyen munkakörben: vasalónő, varrónő, adminisztrátor volt munkaköri leírása szerint mindegyikük. A hetvenes évektől kezdve azonban megindult a manökenképzés. Ez az állás ekkor még nem vált el a fotómodelli feladatoktól sem, legalább 170 centis lányokat kerestek, nem volt hátrány a műveltség, mozgást, sminket és színészmesterséget is oktattak a jelentkezőknek.
Ha kíváncsi vagy a korszak legmenőbb frizuráira is, ezt a cikkünket olvasd el!
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés