A legtöbb ember még legalább kétszer elindul munkába karácsony előtt: tömegek teszik ezt közösségi közlekedéssel, így nem csoda, hogy a BKK összegyűjtötte, milyen viselkedésnek örülnének járművezetőik a járatokon.
Így nem lesz másoknak zavaró a viselkedésed
Ha ezt a listát végigolvassuk, az görbe tükröt tart elénk: könnyedén kiolvashatjuk a sorok közt azt is, milyen viselkedésmódok a legzavaróbbak. Ha a kezünket a szívünkre tesszük, könnyen beláthatjuk: nemcsak a sofőröknek, de tulajdonképpen mindenkinek környezetünkben.
Íme, az ötös lista, melyet érdemes memorizálni!
A jegyek és bérletek felmutatása – ha éjszakai vagy elsőajtós járattal közlekedsz, egyértelmű, hogy fel kell mutatnod érvényes jegyed vagy bérleted. Ennek ellenére mégsem mindenki cselekszik így, pedig alapvető dolog, hogy elfogadjuk mindenhol a viselkedési szabályokat.
Egy fürdőbe sem lépsz be hótaposóban, templomban sem telefonálsz, üzletben nem gyújtasz rá, ugye?
Az első ajtó az első ajtó – ezekre a járatokra tényleg az első ajtón kell felszállni. Az alapvető szabálykövetés kívánja meg ezt tőled, hiszen egy üzletben sem bontod ki az ételt, mielőtt kifizetnéd, ugye?
A biztonság fontos – nem lépnél le körülnézés nélkül a járda széléről, miért veszélyeztetnéd tehát a többi utast azzal, hogy akadályozod a busz vezetőjét a szabad kilátásban?
Aki másokra nincsen tekintettel, az mindenki életét megnehezíti.
A közlekedési eszközöket épp úgy tisztán kell tartani, mint autódat vagy otthonodat. Szemetelni nagyon ciki, ezen nincs is mit magyarázni.
Gyerekkel is biztonságosan – bár felszállhatsz a középső ajtón, de oda kell figyelni, hogy ezt biztonságosan tedd. A környezetünkre mindig éberen figyeljünk, ne gázoljunk át másokon: ezt is érdemes lenne mindenkinek megfogadnia.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés