A fővárosi közösségi közlekedésben egyre nő a digitális megoldásokat használók száma. Míg 2023 elején a BKK ügyfelei a jegy- és bérletvásárlások kevesebb mint negyedét intézték a BudapestGO-n keresztül, mostanra már minden harmadik jegyet vagy bérletet mobilon vesznek. Erre reflektálva alakítja át az érvényesítési lehetőségeket a BKK.
A BKK továbbfejleszti a BudapestGO alkalmazásban jelenleg is elérhető "metró" gombot, így a jövőben a felszíni járműveken használhatóvá véik egy úgynevezett "felszállok" gomb. Ez nemcsak megjelenik majd a bérleteken és a napijegyeken, hanem az alkalmazásból és a widgetből is elérhető lesz - számolt be a változásról az Infostart.
A fővárosi közösségi közlekedés egészét érinti a változás
Az új funkció decembertől válik majd elérhetővé a BKK saját közlekedési applikációjában. Jövő hónaptól tehát nem lesz szükség kódbeolvasásra, ezzel megszűnnek a fényviszonyok, a mozgó jármű vagy a sietség kiváltotta problémák. Felszálláskor elég csak rákattintani a "felszállok" gombra, majd kiválasztani az aktuális járatot, és megjelenik a mozgó ábra, amelyet elsőajtós felszálláskor a járművezetőnek mutatható be, illetve a metróbejáratnál ellenőrzés esetén is használható. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a QR-kódok eltűnnének a buszok, villamosok és trolik ajtajai mellől.
"A fejlesztés bevezetésével párhuzamosan a társaság a tervek szerint
fokozatosan, több lépésben kivezeti a járműveken található, NFC-vel ellátott jegyérvényesítő matricákat, a helyükre pedig visszatérnek a hagyományos QR-kóddal ellátott verziók.
Ennek elsődleges oka, hogy a járművek külső felületén is megtalálható NFC-s matricák extrém időjárási körülményeknek vannak kitéve, ezért a hagyományos matricákhoz képest könnyebben rongálódnak, pótlásuk pedig komoly plusz költséggel jár. Emellett az utasoknak csupán elenyésző százaléka használja az NFC-s jegyérvényesítési módot." - összegezte a lap.
Az ellenőröknek az appot kell mutatni majd
A buszokon elhelyezett matricákat csak az eseti jegyek érvényesítésénél kell majd használni, a bérlettel utazóknak ellenőrzés esetén csak fel kell mutatniuk a bérletet. A BKK az ügyfelek megváltozott fizetési szokásaihoz is igazodik, továbbfejleszti a Pay&GO rendszert. Minderre már hónapokkal ezelőtt elkezdték felkészülni, amikor nyáron előzetes piaci konzultációt indítottak, hogy megvizsgálják, milyen feltételekkel tehetik elérhetővé a főváros teljes területén a Pay&GO fizetési szolgáltatást.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés