Hamis forintbankjegyeken alapul a TikTok új átverése

forint átverés
Olvasási idő kb. 3 perc

Egy felhasználó 50 ezer forintért cserébe 500 ezer forint értékű hamis tízezrest ígér postázni azoknak, akik hajlandóak előre utalni neki.

Az ügyre a Telex egyik olvasója hívta fel a figyelmet, akinek a TikTok hirdetésben dobta fel a hamis pénzen keresztüli meggazdagodás lehetőségét. Nebulahuf  nevű  magyar nyelvű oldal és az azonos nevű Telegram-csatorna kínált megtévesztően valódi kinézetű hamis bankjegyeket. A csaló egy csomagautomatát és megcímzett csomagokat ábrázoló képpel hirdette a hamis pénz kínálatát. 

Hamis forintok képezik az átverés alapját

Bár a TikTok-profilt azóta törölték, a Telegram-csatorna még mindig aktív: különböző posztokat tartalmaz, amelyekben a csaló állítása szerint az általa gyártott hamis tízezresek mindenhol elfogadottak, még a bankokban is. A csatornán olyan videók is megjelennek, amelyekben állítólagos ügyfelek bankautomatákba helyezik be a hamis forintokat. Nebulahuf cserébe kriptovalutát és paypalos utalást is elfogad, és a tranzakciók után állítólag gyorsan postázza a hamis bankjegyeket tartalmazó csomagokat. Az ügyfelek visszajelzéseikben a hamis pénz minőségét méltatják, és további rendeléseket helyeznek kilátásba, ám több dolog is sejteti, hogy átverésről van szó.

Rengeteg biztonsági jel van a pénzeinken, ezért hamis forintokkal nem könnyű az átverés
Rengeteg biztonsági jel van a pénzeinken, ezért hamis forintokkal nem könnyű az átverésWolf Géza

A hamisítás technikai nehézségei és a Magyar Nemzeti Bank tájékoztatása alapján valószínűtlen, hogy a hamis bankjegyek valóban átmennek a pénzvizsgálókon, és elfogadják őket a bankautomaták. A hamisítványok gyártása rendkívül bonyolult, és a korábban lebukott pénzhamisítók általában csak kis mennyiségben állítottak elő hamis bankjegyeket, ellentétben Nebulahuf állításával, aki nagy mennyiségben postázná azokat.

A profil hitelességét továbbá az is aláássa, hogy a valódi bankjegyeket a kormány által előállított pénzként említi, holott azokat a Magyar Nemzeti Bank bocsátja ki. A Telegram-csatornán megjelenő ügyfélvisszajelzések is gyanúsak, mivel mind hasonló stílusban íródtak, mintha ugyanaz a személy állna mögöttük.

A pénzt azt se tudjam, hova rakjam. Ösztöndíjam 13k. Ez meg 500

– írja az egyik állítólagos megtollasodott kommentelő.

A lap szerint a hamis bankjegyek TikTokon történő hirdetése árulkodó jelzés lehet az érdeklődők számára, hogy valami nem stimmel, hiszen ha a hamisítványok valóban beválthatóak lennének, akkor a csaló maga is ezt tenné, nem pedig hirdetné őket a nominális értéküknél kevesebbért.

Kutyabarátok, készüljetek!

Jön a DOGZ, az év legnagyobb kutyás fesztiválja! Falkasétákkal, állatorvosi tanácsadással, kutyás bemutatókkal, kutya&gazdi fotózással és sok más ingyenes programmal várunk szeptember 7-én a Városligeti Nagyréten. 

Váltsatok jegyet a DOGZ fesztivál színpad izgalmas előadásaira is!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek