Talán észre sem vesszük, hogy nemcsak másoknak, hanem nekünk is vannak olyan szokásaink, amelyek bosszantóak vagy kifejezetten zavaróak lehetnek a többi vásárló számára. Azért, hogy a következő alkalommal véletlenül se kövessük el ezeket a hibákat, érdemes elkerülni az alábbi öt irritáló szokást.
Gondatlanul bánunk a termékekkel vásárlás közben
Nincs annál bosszantóbb dolog, mintha azt látjuk, hogy valaki dobálja vagy összefogdossa a csomagolatlan zöldségeket, gyümölcsöket, pékárukat. De nem csak így veszélyeztethetjük a termékek szavatosságát és mások egészségét.
Nagy hibát követünk el akkor is, ha a fagyasztóból kivett terméket egész bevásárlás alatt utaztatjuk a bevásárlókocsiban, majd fizetés előtt meggondoljuk magunkat, és a kiolvadóban lévő mirelitet visszatesszük a fagyasztóba.
Szintén illetlenségnek számít, ha fizetés közben, a kasszánál úgy döntünk, hogy egy terméket mégsem vásárolunk meg, és azt otthagyjuk a pénztárnál, ahelyett hogy visszavinnénk a helyére.
Ne hagyjuk a bevásárlókocsit a parkolóban
Talán nincs is annál bosszantóbb, ha valaki, miután bepakolta az autójába a megvásárolt termékeket, dolga végeztével a bevásárlókocsit a parkolóban hagyja. Pedig mindössze csak néhány lépést kellene még megtennie annak érdekében, hogy a kosár visszakerüljön abba a tárolóba, ahonnan elvette.
Ezek a hanyag, lusta emberek egyrészt felbosszantják az újonnan érkező, parkolót kereső vásárlókat, valamint akadályozzák a zavartalan és biztonságos várakozást. Arról már nem is beszélve, hogy a parkolóban magára hagyott bevásárlókocsi veszélyes is lehet abban az esetben, ha valaki úgy dönt, a nagyra méretezett kósza kosár után indul, ám egy éppen parkoló sofőr nem veszi őt észre.
Sorban állás közben elszaladni egy termékért
Tegyük fel, hogy épp sorban állsz a pénztárnál, miközben hirtelen eszedbe jut, hogy elfelejtetted megvenni a hagymát a vacsorához, amire feltétlenül szükség lenne. Látod is, hogy a hagyma nincs messze tőled, ezért gyorsan kilépsz a sorból, elrohansz a zöldségekhez, és visszatérsz a hagymával… majd csodálkozol, hogy a sor mindeközben haladt előre, a gazdátlanul hagyott kosarad pedig lemaradt.
Bár a várakozók sorából kiállni, majd visszakéredzkedni nem feltétlenül udvariatlanság, sokkal inkább illetlenség.
Ha ott hagyjuk a kosarunkat, akkor azért illetlenség, mert arra kényszerítjük a többi vásárlót, hogy gondját viseljék, tolják vagy arrébb rakják, amíg mi távol vagyunk. Ha pedig kosárral együtt állunk ki a sorból, akkor úgy tűnhet, mintha új vásárlóként furakodnánk be, hogy elsőbbséghez jussunk. (Megoldás lehet, ha udvariasan jelezzük szándékunkat a mögöttünk állónak, és megkérjük, hogy figyeljen a kosarunkra.)
Elzárjuk a polcok közti sorokat a kosarunkkal
Ügyeljünk arra is, hogy amíg a polcon lévő termékek között válogatunk, vagy olvasgatjuk a összetevőkről szóló listát, a bevásárlókocsit tartsuk magunk mellett, és ne hagyjuk a sor közepén, mert azzal torlódást okozunk.
Az egyik legrosszabb szokás: kifizetetlen terméket megkóstolni
Kinek ne esne jól, ha a boltban sétálva falatozhatna, vagy ihatna néhány kortyot, különösen akkor, amikor farkaséhes vagy nagyon szomjas. Bár lehet, hogy nem fognak ránk szólni az eladók, ha beleharapunk a kiflibe vagy a csokoládéba, illetve, ha iszunk a vizespalackból, amit a kosarunkba tettünk, ez mégis illetlenségnek számít.
Addig ugyanis, amíg nem fizettük ki a megvásárolni kívánt terméket, még nem a miénk, nem ehetünk vagy ihatunk belőle, mert fizetség nélkül ez a cselekedet lopásnak számít.
Ugyanez érvényes abban az esetben is, ha kíváncsiságból megkóstoljuk az epret, a szőlőt, vagy lecsippentünk egy kis darabot valamelyik fűszernövényből.
Egy friss kutatás megállapította, melyik az a két leveszélyesebb élelmiszer, ami szívinfarktust és stroke-ot okoz.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés