Ez az 5 legirritálóbb szokás, amit jobb, ha nem csinálsz társaságban

irritalo-szokas-beszelgetes
Olvasási idő kb. 6 perc

A rendszeres késés, a másik szavába vágás, vagy a hangos rágózás a legidegesítőbb szokás? Egy biztos: a toplistára mindegyik felkerült. Mutatjuk, milyen viselkedési formákat érdemes elkerülni, ha nem szeretnéd, hogy kihagyjanak a társaságból.

Ha az utóbbi időben kevesebbet hívnak társaságba, elmaradoznak a barátaid és a kollégáid is kerülnek, akkor érdemes átgondolnod a viselkedési szokásaidat. Könnyen előfordulhat ugyanis, hogy olyan magatartásformákat vettél fel, amiket az ismerőseid kevésbé tolerálnak.

Ezek a felvett szokások sokak számára irritálóak lehetnek

Összegyűjtöttük az 5 legzavaróbb szokást, melyeket jobb, ha inkább hanyagolsz a munkahelyeden és a baráti társaságban egyaránt. Ha bármelyiknél magadra ismersz, akkor tudatosan törekedj arra, hogy változtass az attitűdödön, különben hamar lecsökken a népszerűséged az ismerőseid körében.

Egy-egy idegesítő szokás még a legvidámabb társasági összejövetelt is tönkreteheti
Egy-egy idegesítő szokás még a legvidámabb társasági összejövetelt is tönkretehetifotostorm / Getty Images Hungary

1. Beszélgetések félbeszakítása

Kétségtelenül az egyik legidegesítőbb szokás, ha állandóan mások szavába vágsz. Mert eszedbe jutott egy témához kapcsolódó jó sztori, vagy mert nem értesz egyet az elhangzottakkal, és már a mondat közepén cáfolsz, vagy nem teljesen egyértelmű, amit a másik mond, ezért folyton belekérdezel.

Ha így viselkedsz, az a tisztelet hiányát mutatja. Ráadásul ezzel kizökkented a beszélőt a gondolatmenetéből, belefojtod a szót és más irányba tereled a témát. Ez nagy illetlenség. 

Ez a rossz szokás akár a gyermekkori nevelésből és a hasonló családi szokásokból is eredhet. Például ha a szüleid gyakran letorkoltak, nem hallgattak végig, nem figyeltek a mondandódra, vagy egymást sem tisztelték meg érdeklődő figyelemmel, akkor ez a viselkedés rád is jellemző lehet.

2. Beszélgetés közben mással foglalkozni

Az előbbihez hasonlóan borzasztó zavaró, amikor egy társasági vagy négyszemközti beszélgetés során valaki a telefonját nyomkodja, fél fülével zenét hallgat, vagy teljesen más cselekvéssel van elfoglalva, és csak részben figyel a beszélőre. Sokan képtelenek hosszabb ideig egy dologra fókuszálni a figyelmüket, és szinte kényszert éreznek arra, hogy egyidejűleg kettő vagy több tevékenységet is végezzenek. Ez az ingerkereső viselkedés a közösségi média és a munkahelyi multitasking elterjedésével még gyakoribbá vált, és a fiatalabb generációra egyre inkább jellemző.

Az egyik legirritálóbb szokás, ha beszélgetés közben nem figyelsz a másikra
Az egyik legirritálóbb szokás, ha beszélgetés közben nem figyelsz a másikraRockaa / Getty Images Hungary

Ez a másik iránti tisztelet és érdeklődés hiányáról árulkodik, és valljuk be, valóban nem lehet így mély és tartalmas beszélgetéseket folytatni. Ha szeretnéd, hogy a barátaiddal, rokonaiddal őszinte és valós kapcsolatod legyen, akkor tiszteld meg őket azzal, hogy a személyes beszélgetések során félreteszed a telefonodat és teljes figyelmeddel feléjük fordulsz.

3. Rendszeresen elkésni

Hidd el, mindenkit irritál, ha rendszeresen késel és képtelen vagy a megbeszélt időpontban megjelenni – még akkor is, ha nem minden alkalommal teszik ezt neked szóvá. Lehet, hogy a barátaid, ismerőseid megvárnak, és hozzászoknak, hogy te vagy a „késős” a társaságban, de valójában őket is zavarja. Ez ugyanis nagyon nagy tiszteletlenség, és a többiek iráni érdektelenséget mutatja, hiszen az ő idejüket rabolod, amit nem feltétlenül várakozással akartak tölteni.

Ha pedig már a munkából, megbeszélésekről, céges rendezvényekről is elkésel, akkor égetően fontos változtatni ezen a szokásodon, mert az állásodat kockáztatod.

Persze, az emberek jellemzően nem direkt késnek el fontos eseményekről. Ha te is képtelen vagy a pontosságra, annak az is állhat a hátterében, hogy már gyermekkorodban is így éltetek: a szüleiddel mindig kapkodtatok, rohantatok, soha nem érkeztetek időben – így nem tanultad meg te sem megfelelően beosztani az időt. Nem alakult ki egy indulás előtti nyugodt reggeli rutin, ami a felnőtt életedben kapaszkodót nyújtana. De a késésed abból is eredhet, hogy készülődés közben százfelé jár az agyad, szétesik a figyelmed, az apró cselekvések pedig (ruhakiválasztás, sminkigazítás, táskapakolás) szétforgácsolják az idődet. Fontos azonban, hogy változtass ezen, mert sokan megbízhatatlannak tartanak majd.

4. Rendetlenséget hagyni magad után

Valószínűleg fel sem tűnik neked, hogy rendetlenséget hagysz magad után, másokat viszont borzasztóan zavarhat ez a szokásod. Vendégségben ledobod a cipődet, a kabátodat, félig kipakolod a táskád és széthagyod a cuccaidat lakásban, a tányért, poharat, amiből fogyasztottál nem viszed ki magad után. Senki nem szereti az ilyen vendégeket, de

még irritálóbb ez a fajta rendetlenség a munkahelyen.

Nem vet rád jó fényt, ha rendetlen és szétszórt vagy a munkahelyen
Nem vet rád jó fényt, ha rendetlen és szétszórt vagy a munkahelyenSilviaJansen / Getty Images Hungary

Kiveszel egy mappát és elfelejted visszatenni – majd a fél iroda ezeket a papírokat keresi. Az íróasztalod tele van mindenféle vacakkal a koszos kávéscsészétől az összegyűrt zsebkendőig, így a munkatársaid inkább meg sem közelítik a munkaállomásod. Hidd el, ez a magatartás elég negatív képet fest rólad, szétszórtnak és megbízhatatlannak mutat. Ideje tudatosan odafigyelned arra, hogy tisztán és rendezetten hagyd a környezeted.

5. Hangosan rágózni, csámcsogni

A hangos rágózás, vagy a rágógumi pukkasztgatása borzasztó irritáló tud lenni, de a csámcsogó evés is kiveri a biztosítékot az emberek többségénél. Amikor a munkahelyen mindenki csendben dolgozik az asztalánál, és közben te hangosan majszolod a szendvicsedet, vagy nyitott szájjal rágózol úgy, hogy az iroda másik felén is hallják, az kimondottan zavaró és ízléstelen. Kevesen fognak rád szólni, de biztos lehetsz benne, hogy mindenkinek meg lesz rólad a véleménye. Ugyanígy egy baráti vacsoránál sem szeretik, ha valaki hangosan étkezik vagy tele szájjal beszél, legyél inkább egy kicsit visszafogottabb, az mindenképpen jobb fényt vet rád.

Van egy tevékenység, amiből már napi 3 perc is elég lehet a hosszabb és egészségesebb élethez. Ebből a cikkünkből megtudhatod, melyik ez.

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?
Érdekességek