Debrecenben ünnepelte tegnap, november 14-én fennállásának centenáriumát a Magyar Gyermekorvosok Társasága. Ebből az alkalomból az MNB emlékérmet adott ki, amelyet Horváth Andrea iparművész tervezett.
Rendes pénzforgalomba nem kerül az MNB új emlékérme
Az előlapon két szakkönyv és rajtuk egy fonendoszkóp látható, amely a társaság tudományos-gyógyító tevékenységére utal. Ezen az oldalon kapott helyet az érem névértékének jelölése („3000 FORINT”), valamint a „MAGYARORSZÁG” felirat. Itt szerepel a verési évszám (2024) és a „BP.” verdejel is.
Kevésbé szembetűnő részlet az egyik könyv gerincén látható jel, amely Horváth Andrea iparművész mesterjegye.
A hátoldalon a fő motívum egy csecsemőt vizsgáló doktornő és a társaság hivatalos emblémája. Az érme peremén a szervezet teljes neve, alatta a „100 ÉVE A GYERMEKEK GYÓGYÍTÁSÁÉRT” felirat olvasható.
A Magyar Gyermekorvosok Társasága
Bókay János elnöklete alatt a Flesch Ármin, Heim Pál és Torday Ferenc gyermekgyógyászokból álló bizottság alapította 1924. december 14-én. Fennállása óta mintegy 15 millió gyermekről gondoskodtak, alapelveik – a gyermekgyógyászat fejlődése ellenére – ma is ugyanúgy érvényesek, mint 100 éve: a tudományos ismereteken alapuló gyógyítás, a gyermekek egészségének védelme, a családok támogatása és a szakmai közösség összefogása.Az emlékérme réz (75 százalék), nikkel (4 százalék) és cink (21 százalék) ötvözetéből készült, súlya 16 gramm, átmérője 34 milliméter. Az emlékérme 10 ezer darabban készült, normál pénzforgalomba nem kerül, a kibocsátástól számított egy éven keresztül megvásárolható az érméket gyártó és forgalmazó Magyar Pénzverő Zrt. érmeboltjában, valamint webshopjában.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés