December 12-től kapható a Magyar Pénzverő Zrt. érmeboltjában a Magyar Nemzeti Bank (MNB) által kiadott új emlékérme két változata. Az ezüst 15 ezer forintos, a színesfém pedig 3 ezer forintos címletben vásárolható meg.
Így néznek ki a Magyar Nemzeti Bank új pénzérméi
A „150 éves a magyar polgári közjegyzőség” névre keresztelt új pénzeket Pelcz Balázs szobrászművész tervezte.
Az előoldalon központi motívumként a közjegyzői címer viaszpecsétbe foglalt ábrázolása látható, fölötte félköriratban olvasható a „150 ÉVES A MAGYAR POLGÁRI KÖZJEGYZŐSÉG” felirat.
Az emlékérmék kötelező elemei is az előoldalon találhatóak: lent félköriratban olvasható a kibocsátóra utaló „MAGYARORSZÁG” felirat és a „15000” és „3000” értékjelzés, illetve „FORINT” felirat, melyeket egy „•” motívum választ el. Bal oldalon – a viaszpecsét zsinórjának két szára között – található a kibocsátás helyére utaló „BP.” verdejel, jobb oldalon – a viaszpecsét zsinórja alatt – a „2024” verési évszám.
A hátoldalon Ökröss Bálint fotó alapján készült portréja látható, melyet kiegészít az akadémikus jogtudós kézjegye, valamint a felső félköriratban olvasható „A KIRÁLYI KÖZJEGYZŐKRŐL SZÓLÓ 1874. ÉVI XXXV. TC. ELŐKÉSZÍTŐJE” felirat, melyet egy-egy „•” motívum határol.
Az emlékérméket tervező Pelcz Balázs szobrászművész mesterjegye a portrétól balra található.
Mindkét emlékérme széle recés, átmérője 38,61 mm. A 15 000 forintos címletű emlékérme 925 ezrelék finomságú ezüstből készült, a színesfém változat pedig réz (75%) és nikkel (25%) ötvözetéből. Az ezüst emlékérméből tükörfényes kivitelben, a színesfém változatból selyemfényes kivitelben 5000-5000 darab készül.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés