Azoknak, akik tűzifával fűtenek, sok mindenre kell figyelni, hogy a fa megfelelő állapotú maradjon. Az egyik probléma, amely felmerülhet, hogy kártevők költöznek a farakásokba – írja a hellovidek.hu. Így kárt tesznek a tüzelőben, sőt a házba is bekerülhetnek, és ott is pusztítást végezhetnek.
Kárt okozhat, ha rosszul tárolt fával fűtesz
Az előző évhez képest a tűzifa ára nem emelkedett, ami jó hír azoknak, akik így fűtenek a folyamatosan emelkedő árak mellett. A magyar háztartások jelentős része választja még mindig ezt a fűtési módszert, a szakértők szerint azért, mert így lehet a legnagyobb hőenergiát előállítani, méghozzá a legkedvezőbb áron. Ehhez azonban nem mindegy, milyen fát választunk, illetve az sem, hogyan tároljuk.
Tűzifát soha nem szabad a ház vagy más épületek közelében tárolni, mert a kártevők könnyen átfúrhatják magukat a lakásba. Illetve így bevihetjük a rágcsálókat, rovarokat is az otthonunkba. Érdemes ezért legalább 4-5 méter távolságot tartani a rakás és az épületek között.
Ugyanígy élő fák közelében sem szabad a tűzifát letenni, ugyanis a kártevők onnan is áttelepedhetnek.
Nem szabad közvetlenül a földre helyezni a rakást, a betontömbök, téglák tökéletesen használhatók arra a célra, hogy megakadályozzuk, hogy a fa közvetlenül érintkezzen a talajjal. Így kevesebb kártevő fér hozzá, és jobban szellőzik.
Ezenkívül óvjuk a közvetlen csapadéktól, nedvességtől, a megfelelő száradást a szabadon járó levegő is segíti. Ügyeljünk arra is, hogy felhasogatva rajuk el, kérgestül sokkal lassabban szárad, hiszen a kéreg nem engedi át a nedvességet. A farakás mögött hagyjunk egy 5-10 cm-es levegőrést.
A tűzifát nem szabad tárolni sem a lakásban, sem az alagsorban, garázsban a rágcsálók, bogarak miatt. Időnként érdemes a rakást átrendezni.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés