Nem kell aggódniuk a már kazánnal fűtőknek, 2040-től azonban nem lehet majd fosszilis fűtési rendszereket beépíteni – adta hírül a Piacésprofit. Az LG Magyarország szakértői szerint még mindig akadnak tévhitek a rendszer működésével, hatékonyságával és költségeivel kapcsolatban.
Az Európai Bizottság, az Európai Tanács és az Európai Parlament döntése értelmében 2040-től a gázkazánok helyett a hőszivattyús megoldásokat kell előnyben részesíteniük az uniós tagországok lakóinak. Így, aki mostanában gondolkodik otthona korszerűsítésén, jó, ha a villamos energiával való fűtés előnyeinek is utánajár.
Villannyal fűteni olcsóbb lehet, mint gázzal
Ugyan a régi idők hagyományos villanyfűtési megoldásai nem az energiatakarékosságukról híresek, léteznek már korszerű, költséghatékony megoldások is. A levegő-víz hőszivattyús rendszerek üzemeltetése olcsóbb és majdnem négyszer hatékonyabb bármilyen más elektromos fűtőberendezéshez képest. Mint írják, egy korszerű hőszivattyú egyszerre nyújt megoldást a fűtésre, a hűtésre és a használati melegvíz előállítására is, így nincs szükség külön kazánra, bojlerre és légkondicionálókra. A gázfűtést helyettesítő, korszerű berendezések ráadásul egy komoly veszélyfaktort is kiiktatnak, a szénmonoxid-mérgezés lehetőségét.
Fűtéskorszerűsítés segíti a váltást
Amikor 2023 decemberében az Európai Bizottság, az Európai Tanács és az Európai Parlament is arra a döntésre jutott, hogy 2040-től nem lehet fosszilis fűtési rendszereket beépíteni, kötelezővé tette a tagállamoknak a hőszivattyúk telepítésének támogatását. Az otthonok felújítására vonatkozó új energiahatékonysági pályázat már hazánkban is elérhető, az 1990 előtt épült házak fűtési és szigetelési beruházásaira tavasz óta lehet igényelni a vissza nem térítendő, akár 3,5 millió forintos hozzájárulást.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés