Műsorok, amelyekkel Hadas Kriszta mindig itt lesz velünk

DSC4137
Olvasási idő kb. 4 perc

Elhunyt Hadas Kriszta, akit több mint harminc éven át hallhattunk és láthattunk a televízió képernyője előtt ülve.

„Isten veled Hadaskám! A barátom voltál, a pályatársam, meg egy kicsit a testvérem is. Ha baj volt, mindig számítottunk egymásra. Felfoghatatlan. Soha nem fogom megszokni a hiányodat. Egy boldog közös képet választottam a sok százból. Én ilyennek őrizlek meg a szívemben. Vigyázz magadra, bárhol jársz most” – így búcsúzott Facebook-bejegyzésében Sváby András a ma 53 éves korában elhunyt Hadas Krisztától.

Barátságuk több mint harminc éve tart.

Harminckét éve kezdte újságírói pályáját

Hadas Kriszta 1971. március 26-án született, az általános és középiskolai tanulmányait az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola és Gimnáziumban végezte. Ezután a Színház- és Filmművészeti Főiskola tévé- és dokumentumfilm-rendező szakára járt 1996 és 1999 között. Újságírói pályafutását 1992-ben a Magyar Rádiónál, a Krónika című műsorban kezdte, két évvel később, 1994-től pedig már a Magyar Televízió Objektív és Zóna című műsorok szerkesztő-riportere, aztán a Lázmérő felelős szerkesztője. 1996-tól az RTL Klubnál találkozhattunk a nevével a Frei Dosszié, az Akták és a Híradó műsorok szerkesztő-riportereként.

A TV2-höz 2000-ben került; a nevéhez köthető az Igazi vészhelyzetben és a Gyerekkórház című dokumentumfilm-sorozat. Munkáját a Magyar Orvosi Kamara médiadíjával jutalmazták, kétszer pedig az év televíziós szerkesztő-riporterének is választották. 

Hadas Kriszta tévés munkája mellett egyetemi oktatóként is dolgozott
Hadas Kriszta tévés munkája mellett egyetemi oktatóként is dolgozottCzimbal Gyula / MTI

Több mint egy évtizedig láthattuk az „első” Naplóban

Sokan emlékszünk rá a Napló című heti riportmagazinban, amelynek 2001-től 2012-ig szerkesztő-riportere volt, 2004-től pedig már az Aktív és Magellán műsorok főszerkesztője is. Ez idő alatt, 2007-től három éven át az Aktívért, a Naplóért és a Mokkáért felelt immár aktuális műsorok vezető szerkesztőjeként. Hadas Kriszta ezután, 2012-től két éven át az RTL II Forró nyomon című műsorának főszerkesztőjeként dolgozott, 2014-ben pedig előkészítette a Nagyszám – 100 dal, melyet egy ország dúdolt című riportsorozatát, majd majd pedig 2014 és 2016 között az RTL Klub Keresem a családom című műsorának főszerkesztője volt.

2018-ban ugyancsak ő volt a főszerkesztője a Volt egyszer egy vadkelet című négyrészes dokumentumsorozatnak is, 2019-ben pedig a TV2 Újratervezés című műsorának.

Újságírói pályafutását 1992-ben kezdte a Magyar Rádióban
Újságírói pályafutását 1992-ben kezdte a Magyar Rádióban

2012 novemberében megjelent a Baba Magazinban leközölt írásainak gyűjteménye Egy tökéletlen anya naplója címmel, amely után 2018-ban az Anyasors című sikerkönyvét is kézbe vehettük. 2015-től a Jön a baba Hadas Krisztával című dokureality-sorozat főszerkesztő-műsorvezetőjeként találkozhattak vele a tévénézők. 2020-tól szerkesztő-riporterként visszatért a Naplóba, ezúttal az ATV csatornán futó Heti Napló Sváby Andrással kötelékében. Itt készítette el a 2022 májusában bemutatott egész estés, Menekülők – Hosszú út a túlélésért című dokumentumfilmjét. 

Legutóbb az Árulók – Gyilkosság a kastélyban című realityben láthattuk
Legutóbb az Árulók – Gyilkosság a kastélyban című realityben láthattukKaszás Tamás / Index

Hadas Kriszta műsorai messze túlmutattak a hagyományos televíziózáson. Elhivatottsága, szociális érzékenysége és szakmai igényessége sokak számára lehet példa. A nézők közel érezhették magukhoz az általa bemutatott emberi történeteket, legyen szó a születés csodájáról, a családok hétköznapjairól, az élet nagy mérföldköveiről vagy épp nehéz sorsokról. A történeteket, amelyeket elmesélt, nem csak figyelni, hanem átélni is lehetett. 

Oszd meg másokkal is!

Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt olvastad már?
Érdekességek