A dél-alföldi régióban járunk, városunk a Duna középfolyásának bal partján, az Alföld peremén fekszik, Bács-Kiskun megye északnyugati szélén. A város területe már az őskortól fogva lakott volt, számos népnek adott otthont, itt vezetett a Pannóniából Daciába vivő kereskedelmi út. A területet a honfoglalás idején Árpád fejedelem foglalta el, halála után legkisebbik fia kapta örökségül – az ő nevéből származik a város elnevezése, melyet írásban először a 12. században, városként pedig a 14. században említenek. A helyiek körében népszerű – de sohasem bizonyított – legenda szerint IV. Béla király hálából, amiért a lakók elbújtatták őt a tatárok elől, két aranykulcsot ajándékozott a városnak, melyet a református templom tornyának gömbjében helyeztek el. A torony villámcsapás következtében leégett, az aranykulcsok eltűntek, összeolvadtak – ma már csak a város címerében láthatók.
A török hódoltság alatt a városból újra falu lett, később csak a 18. században sikerült újra felvirágoznia. Fontos átkelőhely volt, a Rákóczi-szabadságharc idején sáncot emeltek itt. Ma 6100 lakosnak ad otthont, fő nevezetessége a 19. században épült Vécsey-kastély.
Felkészültél? Jöhet a kép!
Nem volt elég? Vadászd le tegnapi városunkat is!
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés