Mai helyszínünk a Gangesz folyó bal partján, a Hindusztáni alföld nyugati felén található. India egyik legősibb városában járunk, mely Ninivével és Babilonnal egyidős, a hindu legenda szerint már a világ teremtése előtt is létezett, és a világvége után is fenn fog maradni, ugyanis Siva isten megóvja majd a pusztulástól. A város több mint háromezer éve hindu vallási központ, a hinduizmus hét szent városának egyike, és ma is az egyik legfontosabb zarándokhely, ahol a hívők rituális fürdésre merülnek el a Gangesz vizébe. A folyóhoz vezető lépcsősorok felett hindu templomok, paloták sorakoznak.
A 12. század végén a vidéket elfoglalták az iszlám hódítók, hindu kultúrája ekkor lehanyatlott. A 15. századtól önálló hindu királyság fővárosa volt egészen az 1700-as évekig, amikor India brit fennhatóság alá került. 1950 óta az észak-indiai Uttar Prades szövetségi állam része. Az 1 millió 200 ezer fős város nagy múltra visszatekintő selyem- és brokátiparáról híres, emellett művészi kézmű- és vasútipara is jól ismert.
Készen állsz? Jöhet a kép!
Nem volt elég? Vadászd le tegnapi városunkat is!
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés