A Duna két partján, a folyó völgyében található mai városunk, mely Münchentől északkeletre 125 kilométerre, Nürnbergtől délkeletre, 105 kilométerre fekszik. Területe már a kőkorszakban lakott volt, az ókorban kelták telepedtek le itt, az 1. században pedig a rómaiak építettek erődöt a környéken. A kora középkorban püspöki székhely és fontos kereskedőváros lett, idővel a Keleti-Frank Birodalom fővárosa. 955-ben itt végezték ki az augsburgi csata magyar fővezéreit, Lélt (Lehelt), Bulcsút és Súrt. A 12. században épült fel a városban ma is álló kőhíd (a prágai Károly híd előképe), melynek köszönhetően szabad lett az átjárás Flandria és Velence irányába a kereskedőknek. A következő évszázadtól szabad királyi város, 1663 és 1803 között a Birodalmi Gyűlés (Reichstag) székhelye volt. A napóleoni háborúk idején a francia és az osztrák sereg vívott ütközetet a környéken, a második világháborúban repülőgépgyár üzemelt a városban, ezért gyakran bombázták az amerikai gépek.
A 150 ezer fős lakosú város legfőbb látványossága a gótikus Szent Péter-katedrális, melyet a 13. században kezdtek építeni, de csak a 19. században fejezték be I. Lajos bajor király támogatásával. Az helyi óváros 2006 szerepel óta az UNESCO Világörökség listáján.
Felkészültél? Jöhet a kép!
Nem volt elég? Vadászd le tegnapi városunkat is!
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés