Új-Zéland legnagyobb városában járunk, melynek népessége 430 ezer fő, a környező elővárosokkal együtt azonban majdnem másfél millió ember, vagyis az ország lakosságának egyharmada él itt. Az Északi-szigeten található település rendkívül kedvező földrajzi fekvésének köszönheti népszerűségét: a sziget két végét összekötő földszoroson helyezkedik el, melynek mindkét oldalán természetes kikötőöblök nyílnak a Tasmán-tenger és a Csendes-óceán felé. A maori törzsek a 14. században telepedtek le a helyszínen, a mai várost pedig 1840-ben alapították a brit telepesek, akik rögtön Új-Zéland kolónia fővárosává tették azt. A század végére már saját egyetemmel rendelkező jelentős kikötőváros lett, a 20. század elején pedig vasút- és autópályák épültek ki.
Napjainkban a város legfőbb bevételi forrásának a turizmus számít, kiváló éghajlatának, nyaralási, sportolási és kulturális lehetőségeinek köszönhetően a világ minden tájáról sereglenek ide az utazók. Kevésbé kellemes tény, hogy a környék ma is aktív vulkanikus terület, ahol bármikor kitörhet egy tűzhányó vagy kialakulhat egy új. A legutóbbi hasonló tevékenység 600 évvel ezelőtt zajlott le. Ennek ellenére a Mercer-féle életminőség-skálán a település Münchennel megosztva a világ harmadik legélhetőbb városa címet nyert el 2018-ban.
Felkészültél? Jöhet a kép!
Nem volt elég? Vadászd le tegnapi városunkat is!
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés