Több mint három nappal azután, hogy 7,7-es erősségű földrengés rázta meg Mianmart, a mentőalakulatok fáradhatatlanul kutatnak további túlélők után.
Annak ellenére, hogy a szakemberek a katasztrófa utáni első 72 órát tekintik olyan időszaknak, amikor még életben lévő embereket találhatnak, kedden egy váratlan, csodával határos esemény történt a fővárosban, Nepjidában: kimentettek egy 63 éves nőt, 91 órával azután, hogy ráomlott egy épület – írja a Sky News.

A legutóbbi hivatalos adatok szerint a halottak száma 2719-re emelkedett Mianmarban, és várhatóan meghaladja majd a 3000-et. Min Aung Hlaing mianmari katonai vezető tévébeszédében azt mondta, 4521 ember megsérült, további 441-et pedig eltűntként tartanak nyilván.
Tízezer épület összedőlt vagy megrongálódott a mianmari földrengésben
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint több mint 10 ezer épület omlott össze vagy rongálódott meg súlyosan Mianmar középső és északnyugati részén. Az emberek félnek az utórengésektől, ezért kint alszanak az utcákon vagy a mezőn.
A mentési munkálatokat nehezíti, hogy 2021-ben a hadsereg puccsal átvette a hatalmat, és azóta is polgárháború dúl az országban. Állítólag a junta még a földrengés után is légcsapásokat hajtott végre, a civil szervezetek pedig attól tartanak, hogy a katonai junta megtagadja azoktól a területektől a segélyeket, ahol ellenálló csoportok tevékenykednek.
Thaiföldön is folytatják a keresést
Közben a szomszédos Thaiföldön sem állt le a túlélők utáni kutatás. Bangkokban egy építés alatt álló felhőkarcoló dőlt össze, körülbelül 70 test lehet a romok alatt, de a mentőcsapatok szkennerei azt mutatják, hatan talán még életben lehetnek.
Az építkezésen 13 halálesetet erősítettek meg, 74 embert egyelőre eltűntként kezelnek. Thaiföldön országos szinten eddig összesen 20 halálesetet okozott a földrengés.

Vajon hol számíthatunk még Magyarországon földrengésekre, és azok milyen erősségűek lehetnek? Geológusal jártunk utána.
Tovább olvasom