Így néznek ki a mai európai királynék – Galéria

GettyImages-1372333074 (2)

Milyennek képzelünk egy királynét 2024-ben? Európában is van belőlük, de nem biztos, hogy mindegyikőjükről megmondnánk, hogy egy uralkodó felesége.

Heten vannak, de nem a gonoszok, hanem az európai monarchiák élén álló asszonyok. Hét királynéja van tehát jelenleg Európának, de közülük épp csak páran örökös szereplői az általunk is könnyen követhető híradásoknak, a többiekről így aligha tudunk valamit – egészen mostanáig!

Szonja norvég királyné

Az 1937-es születésű Szonja, norvég királyné, V. Harald király felesége, közrendű családból származik, ezért már 9 éve tartott titokban szerelmük, amikor az akkor koronahercegi rangban lévő Harald ultimátumot adott apjának:

vagy a rangon aluli Szonja férje lesz, vagy sosem nősül meg.

Mivel Harald volt Olaf egyetlen örököse, azzal a monarchia fennállását is veszélyeztette volna, ha eláll a nősüléstől. Így a keskeny mezsgyére kényszerített Olaf király kormányával konzultálva végül áldását adta a frigyre, amelyre 1968-ban került sor. V. Harald 1991 eleje óta Norvégia királya.

Szilvia svéd királyné

Német és brazil vegyesházasságból született 1943-ban, a svéd trónörökössel pedig az 1972-es müncheni olimpián találkozott, aki a következő évtől, 1973-tól XVI. Károly Gusztávként Svédország királya. Károly Gusztáv már egyévesen trónörökössé vált, amikor édesapja 1947-ben, alig 40 évesen repülőgép-szerencsétlenség áldozata lett. 27 évesen így aztán nagyapját követte a trónon a fiatal király és az akkor már jegyese, a civil tolmácsnő, akivel 1976-ban köttetett házasságából három gyermek született.

Kamilla brit királyné

Az 1947-ben született brit királyné, Kamilla élete a többi európai királynééhoz képest nyitott könyv. A Károly királlyal 1970 óta tartó kapcsolata nem volt a sajtó visszhangjától mentes addig sem, amíg aztán 1995-ben férje beadta ellene a válókeresetet. Az akkor még csak trónörökös walesi herceg 1996-ban vált el Diana walesi hercegnétől, aki a következő évben életét is vesztette. Károly és Kamilla 2005-ben házasodtak össze, de királyi párrá csak 2023 májusában váltak.

A képre kattintva megnyílik az európai királynék fotóiból készült galéria.

Máxima holland királyné

Máxima, Hollandia királynéja 1971-ben született Buenos Airesben egy spanyol, baszk és olasz felmenőkkel tarkított, vegyes családba. Középiskolai tanulmányainak befejeztével továbbra is Argentínában élt, ahol közgazdaságtant hallgatott egy katolikus egyetemen. Később New Yorkban és Brüsszelben is dolgozott bankoknál, majd miután 1999-ben megismerte Vilmos Sándor holland herceget a sevillai tavaszi vásáron, hamarosan felhagyott banki munkájával, holland állampolgár lett, majd összeházasodtak. Azóta ő az első európai királyné, aki nem csupán Európán kívül született, de innen távol is nőtt fel. Férje, Vilmos Sándor 2013 áprilisa óta holland király.

Letizia spanyol királyné

Az 1972-es születésű Letizia az első spanyol királyné, aki nem nemesi származású, de legalább spanyol földön született, ahogyan 1879-ig visszamenőleg egyik királyné elődje sem. Az újságíróként, washingtoni tudósítóként, iraki haditudósítóként és televíziós hírműsorok munkatársaként dolgozó Letizia jelenlegi férjét, az akkor még csak trónörökös Fülöpöt is munkája során ismerte meg. A ma is modell szépségű, kétgyermekes édesanya első házassága még az előző évezredben egy év után tönkrement, így

2004-ben feleségül mehetett Fülöphöz, akinek az oldalán 2014 óta királyné.

Mary dán királyné

A szintén 1972-ben született Mary Tasmániában látta meg a napvilágot, és Ausztráliában is cseperedett ingatlanügynökként dolgozó fiatal nővé, ahol is egy gyanútlan esti bulizáson, egy sydney-i  kocsmában kezet nyújtott neki Dánia trónörököse.

Frigyes herceg a 2000-es sydney-i olimpia okán tartózkodott Ausztráliában, találkozásukból pedig azóta sok olimpiát megért frigy bontakozott ki, még ha eleinte távkapcsolat formájában is.

Az idén január óta uralkodó X. Frigyes édesanyjától, a 83 éves II. Margittól vette át a trónt, aki 52 éven át töltötte be a királynői szerepet. Talán tovább meg is maradt volna annál és nem kényszerült volna lemondani, ha nem akarta volna ezzel megmenteni a monarchiát és fia házasságát. Mary, a jelenlegi királyné ugyanis a királyi család egyik legnépszerűbb tagja, de a Frigyes esetleges hűtenségével kapcsolatos pletykák aggodalmakat szültek a Maryt kedvelő monarchistákban. Így ma már királynéként rajonghatnak az azóta minden eseményen férje oldalán megjelenő királynéjuknak.

Matild belga királyné

Belgium királynéja, Matild nemesi családba született 1973-ban, majd beszédterapeutának tanult. Később mesteri fokozatát pszichológiából kitüntetéssel szerezte, miközben a francia és a holland mellett kitűnően beszél angolul és olaszul is. Az akkor még csak trónörökös Fülöp herceggel 1999-ben házasodtak össze, 2013-ban, férje trónralépésével vált királynévá.

Ha érdekel a spanyol királyné szépségének titka, ezt a cikkünket is érdemes elolvasnod.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek