1. Válasszunk körültekintően!
A hobbiboltokban kapható csillámot ne használjuk arcra! Ezen kívül a csillámos szemceruzákat is kerüljük, mert bármilyen krémes a ceruza, a benne lévő darabkák karcolhatják a szemhéj bőrét. Ha csak egy csíkot szeretnénk, vagy esetleg mintákat rajzolni, akkor inkább vegyünk csillámos szemhéjtust.
2. Alapozzunk neki!
A glitterpor nemcsak a ruhánkat, hanem az arcunkat is könnyen beterítheti. Ezért egyrészt, hacsak nem akarjuk, hogy MINDEN tele legyen fénylő részecskékkel, előbb a smink, utána a ruha. Másrészt érdemes egy semleges színű, krémes szemfestékkel alapot adni a csillámnak, ami a helyén tartja. Kezdők válasszanak első körben apróbb szemcsés port, az könnyebben eldolgozható.
3. Ne keverjük!
Figyeljünk az árnyalatokra, főleg, ha másik alapszín fölé kerül: az arany glitter meleg tónusokhoz illik, mint a narancs, a barna vagy az olívazöld, míg az ezüst csillámhoz a hideg színek passzolnak, mint a kék és a lila.
4. Tartsunk mértéket!
Ha a szemfesték eleve csillámos, akkor a szájfény ne legyen az, és fordítva. Senkinek sem javasoljuk, hogy az egész szemhéját pilláktól szemöldökig kifesse: ez a kifutón lehet, hogy látványos, de az életben inkább bohócszerű. Maradjunk a mozgó szemhéj területén, és a szem alatti csillámmal is csak óvatosan. Több divatbemutatón is használtak brutális vörös csillámos rúzst a sminkmesterek, szilveszterkor ez sem tilos, de akkor a szemfestéket fogjuk vissza.
5. Alvás előtt mossuk le!
A csillámos másnap még a pandaszemeknél is rosszabb, szedjük le még lefekvés előtt. Ha az arclemosó nem elég, akkor az elvándorolt darabkákat ujjunk köré tekert celluxszal, óvatosan össze lehet gyűjteni.