A NASA hivatalos álláspontja szerint az űrben egyetlen aktus sem történt eddig – nem is lenne okunk kételkedni, ha nem tudnánk, hogy Jan Davis és Mark Lee házaspárként járt már ott, és az újságírók is ezt az egyetlen témát feszegették, amikor visszatértek.
Házas űrhajósok már jártak odafenn
Ami a tényeket illeti – mert persze Davis és Lee kapcsán csak spekulációról beszélhetünk –, a szex kérdése természetesen izgatja az űrkutatásban dolgozókat is, na persze nem úgy. Az űrbéli szex kapcsán eleddig folytatott vizsgálatok csak egyes állatfajokra vonatkoztak, az emberekre nem, holott épp arra készülünk, hogy a Marsra juttassunk asztronautát, ami évekig tartó utazást jelent.
„Többet kell megtudnunk az űrbéli szexualitásról, ha komolyan gondoljuk a hosszú távú űrrepüléseket. A szexualitás nagyon valószínű, hogy ennek része lesz”
– mondta Paul Root Wolpe, aki 15 évet töltött a NASA-nál vezető bioetikusként.
A szex ma nem témája a felkészítésnek
Jelenleg az űrhajósképzésben nincsen helye a szexualitással kapcsolatos bármilyen ismereteknek, Wolpe szerint azonban ezt a gyakorlatot lehet, hogy felül kell majd vizsgálni.
„Ha a szexuális egészséget az emberi egészség kulcsfontosságú összetevőjeként ismerjük el, akkor meg kell ismernünk azokat a körülményeket, amelyek közé űrhajósaink kerülnek” – fogalmazott.
A szex és a maszturbáció testi és lelki egészséggel való kapcsolata az űrben is fennáll.
Az ejakuláció elengedhetetlen a férfiak számára, hogy elkerüljék a baktériumok felhalmozódásának kockázatát prosztatájukban, az orgazmus pedig bizonyítottan enyhíti a stresszt és a szorongást, valamint javítja az alvás minőségét, ami valószínűleg segít a nagy nyomás alatt zajló űrmisszió során.
Orosz volt az első koedukált misszió nőtagja
Davis és Lee kettőse nem az első koedukált űrmissziót jelentette: 1982-ben Szvetlana Szavickaja orosz űrhajósnő – a második nő az űrben! – nyolc nap erejéig csatlakozott a Szojuz T–7 űrrepülőgéphez. Két férfi kollégája már a fedélzeten volt, amikor megérkezett, így ez volt az első koedukált űrmisszió. Ulrich Walter német űrhajós Höllenritt durch Raum und Zeit (Pokoli utazás az időn és a téren át) című könyvében megjegyzi, hogy a csapat orvosa, Oleg Georgijevics Gazenko szerint ezt a missziót a szex hátsó gondolatával szervezték.
Ez nehezítheti a szexet az űrben
De mit is kell tudnunk az űrbéli élvezetről? Először is azt, hogy a világűrben kezdetben csökken a libidó a mikrogravitáció hatására, mely a hormonrendszerre is hat. Walter azt mondja, ő maga tíz napot töltött az űrben, és nemi vágynak a szele sem ütötte meg – viszont állítólag a helyzet néhány hónap leforgása alatt nagyot változik.
Szintén fontos az, hogy az emberek cirkadián ritmusa gyökeresen átalakul az űrben, ahol 90 percenként megkerülik a Földet.
Az erekció azonban lehetséges, és a nők is felizgulhatnak az űrben is, igaz, zéró gravitáció esetén a folyadékok is másként viselkednek, mint általában:
ahelyett, hogy szétterülnének, megmaradnak azon a helyen, ahol kiválasztódtak.
Nehézséget jelenthet ugyanakkor a gravitáció nélküli környezet egy más szempontból: az aktus közbeni lökések eltaszíthatják egymástól a partnereket, aminek kétféle megoldása lehet, és az egyik bizarrabb, mint a másik. Egy édes hármasban a harmadik fél segíthet együtt maradni a partnereknek, vagy az űrhajókban mindenhol megtalálható tépőzárakkal lehet a falhoz rögzíteni a partnert. Szóval akár hitted, akár nem: az űrszex izgalmasabb, mint amilyennek elsőre gondoltad volna.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés