Ha a stressz rövid távú, csak egy-egy adott szituációhoz, például egy szerepléshez, vagy egy állásinterjúhoz kötődik, hatása valószínűleg nem károsítja az egészséget. De ha a stressz túl sokáig tart vagy túl erős, az megváltoztathatja a szervezet működését. A krónikus stressz sebezhetővé tehet súlyos egészségügyi problémákkal szemben.
A stressznek is köze van a húgyúti fertőzéshez
A kutatások azt mutatják, hogy a túl sok stressz okozhat például fejfájást, emésztési problémákat, szívbetegséget és magas vérnyomást. Bár nincs egyértelmű bizonyíték arra, hogy a stressz önmagában húgyúti fertőzést válthat ki, a stressz hatással lehet az immunrendszerre, és kiszolgáltatottá tehet a fertőzésekkel szemben. A stressz a húgyhólyagot és a húgyutakat érintő alsó húgyúti rendellenességek egyes tüneteit is felerősítheti, így a bennünket ért traumának szerepe lehet a húgyúti fertőzések kialakulásában.
A stressz nem okoz közvetlenül fertőzést, de csökkentheti a szervezet fertőzésekkel és betegségekkel szembeni természetes ellenálló képességét.
Stresszt hatására a szervezet kortizol nevű hormont termel, amiből ha túl sokáig túl sok van jelen a szervezetben, a testünk nem tud maradéktalanul megküzdeni a fertőzésekkel. A sérült immunrendszer pedig krónikus fertőzésekhez vezethet.
A stressz és a húgyutak egészsége kölcsönhatásban van egymással, miután a stressz lenyomhatja az immunrendszert, ami fertőzéshez vezethet, ám egy kialakult betegség is fokozhatja a bennünket ért traumát.
A témában eddig elvégzett kutatások azt bizonyítják, hogy a húgyúti betegségben szenvedők sokszor egy-egy nagyobb pszichés stressznek voltak kitéve, ami akár még a tüneteket is ronthatja. Ilyen panasz lehet a fájdalmas, csípő vagy égő érzéssel járó vizelés, derék- vagy hasi fájdalom, láz, véres vagy sötét vizelet, illetve gyakori vizelési inger.
Ám a szorongás és a stressz számos egyéb húgyúti fertőzésre utaló tünetet okozhat, vagy akár ronthatja a meglévőket. Ilyen például a gyakori vizelés stresszes állapotban.
A féltékenység is lehet a húgyúti betegség oka
Nem árt, ha tisztában vagyunk betegségeink, panaszaink üzenetével, hiszen akkor a gyógyulás is sokkal gyorsabb és eredményesebb lehet. Nézzük, miről árulkodnak a húgyúti betegségek!
Testünk csaknem kétharmada vízből áll, amiről vannak, akik úgy gondolkodnak, hogy az érzelem, a tudattalan ösztön és a lelkivilág jelképe.
Ha a vizeletkiválasztással vannak gondjaink,tanácsos megvizsgálni a társas kapcsolatainkat, különös tekintettel a párkapcsolatunkat. Mint már ismert, a stresszes érzelmi állapot és a pszichés nyomás is kialakíthat vizelési ingert, és ez a fokozott idegállapot mindig ellazulásra késztet. Ha ez a lazítás vagy elengedés lelki síkon nem sikerül, akkor a test a sűrű vizelési ingerrel reagál, hogy megszabaduljunk a nyomástól.
A vizelési és hólyagproblémák továbbá arra is utalnak, hogy a párkapcsolatunkból hiányzik az egyensúly, és kiszolgáltatottnak, elnyomva érezzük magunkat.
A gyakori vizelési inger jelét adhatja annak is, hogy valaki szeretne sírással megkönnyebbülni, de ezt nem engedi meg magának.
De a húgyúti elváltozás mögött állhat egy rivális személy is, például a párunk édesanyja vagy exe, esetleg egy harmadik fél is veszélyezteti a párkapcsolatot. Amikor féltékenyek vagyunk, megjelenik a gyakori vizelési inger, hogy jobban rá tudjunk koncentrálni a határkijelölésre.
A felfázásos tünetek azt is jelentik, hogy visszatartási-elengedési gondjaink vannak. Ilyen a féltékenység, a féltés, vagy a túlzott aggódás egy másik személy iránt.
Vizelési probléma gyakran jelentkezik szakításkor, vagy amikor egy számunkra fontos személyt kell elengednünk akár haláleset, akár költözés kapcsán.
A nemiséghez, a szexualitáshoz is kapcsolódhat a húgyúti betegség akkor, ha a szexuális vágyainkat elnyomjuk, vagy ha nem tudjuk megélni a nemiségünket, és ha nincs önbizalmunk.
Így előzd meg a húgyúti fertőzést
Ha gyakran van húgyúti fertőzésed, érdemes kipróbálnia néhányat az alábbi megelőzési módok közül.
Mindig ügyelj arra, hogy elegendő mennyiségű folyadékot fogyassz!
Kerüld az illatosított intim termék használatát a hüvely közvetlen környezetében.
Menj mosdóba, amikor szükségét érzed, ne tartsd vissza a vizeleted!
Szedj probiotikumot, amely laktobacillusokat tartalmaz, amely elősegíti a húgyutak egészségét is.
Csökkentsd a stresszt, hogy erősítsd a szervezeted immunválaszát. Meditálj, járj tréningre, jógázz vagy sportolj a kiegyensúlyozottabb lelkiállapot érdekében.
Akár szexuális együttlét előtt is, de utána mindenképpen menj el pisilni.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés