A cél eléréséhez azokon a pontokon kell javítani, melyeket Szentgyörgyi Balázs, a Neumann János Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója ismertetett a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság budapesti konferenciáján.
Ezek közül a legfontosabb az említett orvostechnikai eszközök számának a duplájára növelése. Ez a kritikus egészségügyi helyzetekben jelent segítséget Magyarországának, így teljesen önellátóvá válhat az ország még vészhelyzetekben is, írja az Index. Szentgyörgyi Balázs elmondta, hogy a tanulmányt 850 szakmai javaslatból állították össze, több mint ezer vállalat megkérdezése után. Ennek segítségével állapították meg, hogy milyen pontokon kell javítani az egészségügyi cél eléréséhez.
Emiatt változhatnak a gyógyszerárak is
A megkérdezettek szerint a tb-finanszírozott gyógyszerek kérdése is ilyen pont, ezek ára évek óta nem emelkedik.
Kedvező változást hozhat a hazai generikus gyógyszergyártók számára, hogy 200 milliárd dollárnyi szabadalom szűnik meg ebben az évben. Ebből következtethető, hogy ezután egyes gyógyszerek árai is megváltozhatnak.
Törekszenek majd a szektorban a stratégiai partnerségre, amivel a klinikai vizsgálatokat támogatják, ugyanakkor felülvizsgálnák mind a gyógyszerek befogadását, mind az árazást.
A felsorolt pontok közt a nehézségek közé sorolták még az egészségügyi munkaerőpiaci helyzetet, az extraprofitadót, a közbeszerzéseken való érvényesülést és a szigorúbb szabályozásokat. Ezeken szintén változtatni szeretnének.
A kórházi adatbázisokkal való összeköttetést is rendkívül lényegesnek tartják, mivel csak 20 megyei kórházzal számolva naponta 1,5 millió egészségügyi adat keletkezik, ennek 94 százalékát a laboratóruimi leletek teszik ki. Ezeknek az adatokan az egységesítését szeretnék elérni.
Azt is szeretnék megvalósítani, hogy a háziorvosi törzskartonok is legyenek elérhetőek az EESZT-ben. Ezek mellett pedig a mesterséges intelligenciát is szeretnék egyre szélesebb körben használni, hasonlóan a múlt fél évben lezajlott vastagbélrákszűrés pilotprogramjához.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés