Új veszély a Facebookon: minden jelszavadat ellophatják, ha erre kattintasz

GettyImages-1301674928
Olvasási idő kb. 2 perc

Hirdetéseken keresztül támadnak a csalók a Facebookon, a jelszavakra utaznak.

A csalók nagy követőbázisú, megbízhatónak hitt oldalakon keresztül szereznék meg az áldozatok jelszavaihoz való hozzáférést. 

Új típusú csalásforma ütötte fel a fejét az egyik legismertebb közösségi média platformon, a Facebookon. A Trustwave biztonsági cég beszámolója szerint úgy tűnik, hogy az elmúlt időszakban nagy és kitartó támadássorozat indult a gyanútlan facebookozók, köztük fiatalkorú felhasználók ellen is. Amint azt a bleepingcomputer.hu megírta, most hirdetéseknek álcázott kémprogramokkal próbálják átverni az embereket. 

Számítógépes játékokhoz kínálnak ingyenes hozzáférést a Facebookon terjedő jelszólopó hirdetések
Számítógépes játékokhoz kínálnak ingyenes hozzáférést a Facebookon terjedő jelszólopó hirdetésekOJO Images / Getty Images Hungary

A Facebookon terjedő csalás a jelszavakra utazik

Az elkövetők a Facebookon működő üzleti oldalak felett veszik át az irányítást, átnevezik őket, átszabják tartalmukat, majd hirdetéseket adnak fel rajtuk keresztül. A felhasználók számára a Windowshoz kínálnak frissítéseket, illetve különféle applikációk letöltésére buzdítanak, többek között népszerű játékok feltörésére alkalmas megoldásokat kínálva. A gyermekek és a fiatalkorú felhasználók kiemelten veszélyeztetettek lehetnek, hiszen az ingyenesen kínált hacker megoldások során olyan játéklehetőségekhez juthatnak – legalábbis elméletben –, melyekre saját bankkártya híján nem fizethetnének elő.

Nagy követőbázisú Facebook oldalakat törnek fel

A csaló hirdetéseknek akad közös vonása is, a múltban fülöp-szigeteki vagy vietnámi személyek kezelték azokat. Ők a hirdetési kampányok hatékonyságát javítja régebbi alapítású, érdemi mennyiségű követővel rendelkező oldalakat "lopnak el" , így nagyobb a bejegyzéseik és a reklámjaik elérése is.

Kiemelten fontos a biztonságtechnikai szakemberek szerint, hogy csak megbízható forrásból származó applikációkat és programokat telepítsünk telefonunkra vagy számítógépünkre, illetve az internetes csalások veszélyeire figyelmeztessük internethasználó gyermekeinket is, ugyanis a hacker programok segítségével minden érzékeny adatunkhoz hozzáférést adhatunk illetéktelen személyeknek. 

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

 

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek