Az Amargant Színházi Műhely tíz éve úgy döntött, kibővíti a megszokott színházi kereteit és produkcióit rendes színpadok mellett különféle inspiráló terekben: pincékben, padlásokon, raktárokban, vidéki falvakban és természeti helyeken is elkezdi játszani. Az összes helyszín közül végül az erdő bizonyult számukra a legérdekesebbnek, olyannyira, hogy az évek során elmélyítették ez irányú törekvéseiket. Sok keresés után végül otthonra is leltek Veszprémtől nem messze a Farkasgyepű melletti erdőben, ahol idén már egy egész fesztivált rendeznek.
Ez lesz az első erdei színházi fesztivál
Az Amargant Színházi Műhely Színházerdő névre keresztelt nyári fesztiválja nem kisebb feladatot vállalt, mint hogy előadásai látványvilágát beleálmodja a bakonyi erdő fái közé. A környezettudatosság jegyében létrehozott kultúrprojekt két, már eredetileg is az erdőbe megálmodott produkcióval jelentkezik, és látható lesz három olyan további előadás is, amelyet csak most komponáltak át a színpadról a fák közé.
Július 26-án este hatkor a Farkasgyepű melletti kísérleti erdőben a Shakespeare drámájából inspirálódott Vihar? című előadással indul a nyári fesztivál. Akik ismerik a darabot, azok tudják, hogy az angol drámaíró életművet lezáró darab világa ideális kiindulópontja lehet egy erdei színházi előadásnak,
ugyanis a történet eredetileg egy elhagyott lakatlan szigeten játszódik, a helyszíne így szervesen bele tud illeszkedni az erdei miliőbe.
A sorozatban látható lesz egy másik, kimondottan a Bakonyba íródott előadás is, a háború borzalmait az erdőben feldolgozó katona életéről szóló Katonaálom, amelyet a tavalyi sikerek nyomán idén is műsorra tűznek. A Kosztolányi versekből kiinduló Fölöttem az ég, a Kafka novelláját felhasználó Jelentés az Akadémiának és a francia forradalom visszásságait bemutató Saint Just eddig csak hagyományos színházi keretek közt volt látható, de mivel ezek szóló előadások, könnyen mozgathatók,
így alkalmasak lehetnek arra, hogy a bakonyi erdő eldugott szegleteiben mutassák be őket, egy-egy facsoporthoz, helyszínhez igazodva.
Az előadások hagyományos formai kereteit rendszeresen megújító Amargant Színház Műhely már évek óta kísérletezik erdei előadások létrehozásával, de idén először mutatnak be egy teljes erdei színházi programsorozatot. Céljuk, hogy felhívják a figyelmet: jó színházat bárhol lehet csinálni, és ahhoz, hogy meghatározó élményekre tehessünk szert, érdemes időnként visszatérni a színház valódi gyökereihez. A természet és a kultúra találkozása egy izgalmas keresztmetszet, amit az emberiség már sok-sok évezred óta használ egészen az ókori görögöktől, de még inkább attól a pillanattól kezdve, amikor az emberek a tűz körül összegyűlve először táncolták el vagy énekelték meg az előző napi vadászatot.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés