Hajnalban lelőtte társát egy vadász a Mátrában, a Nógrád megyei Fenyvespusztán – 2005. október 12-én egy emberként kapta fel a fejét az ország, amikor értesült Bócsi András haláláról. Az 58 éves milliárdos vállalkozó fejét tíz méterről érte a lövés, az életét már nem lehetett megmenteni.
Kétmilliárdért hirdették
Bócsi András halála után az ingatlanosokat közel két évtizedig tartotta lázban a milliárdos otthonának sorsa. A bócsi kastélyként híressé vált, négytornyos csömöri épületet ugyanis árulni kezdték az örökösök, ám az először 2 milliárd forintért meghirdetett ingatlanért nem kapkodtak a vevők.
Pedig a kastély igazi főnyeremény lett volna azoknak, akik imádják a luxust és a sokat mindenből.
A korábbi ingatlanhirdetésekből ugyanis kiderült az egykori Bócsi-lak minden paramétere, többek között az, hogy a birtok nem kevesebb, mint 32 hektárnyi területű.
Magyar luxuskastély Csömör szélén
A 21 szobával, 34 fürdőszobával és egy lakosztállyal rendelkező, Loire-menti kastélyok mintájára épített, 2800 négyzetméteres ingatlant Bócsi András a saját ízlése szerint alakította ki a kilencvenes évek végén. A négyszintes épületben volt minden, ami egy „újkori” kastélyhoz dukál: egyedi étterem, reprezentatív vadászterem, az alagsorban borozó, a földszinten pedig egy 80 négyzetméteres fürdőmedence téli kerttel. A hatalmas birtok zöld területén máig gyümölcsfák tucatjai sorakoznak, de jutott hely két garázsnak, egy hangárnak és egy repülőgép-leszállópályának is,
a kastély egykori és egyben első tulajdonosa ugyanis magángépével közlekedett.
Egy másik ingatlanhirdetésből a belső kivitelezésről is derültek ki érdekességek. Például az, hogy a kastély főcsarnokát márvány borítja, de az épületben impozáns faburkolat és faragott korlátok is találhatók, valamint Róth Miksa üvegfestő és mozaikművész gyönyörű ólomablakai.
Ő volt Kádár egykori sofőrje
Mi tagadás, Bócsi Andrásnak kellett is a pompa, hiszen a Kádár János egykori sofőrjeként is ismert férfi fényűző otthonában – a szóbeszéd szerint – sok, országosan is népszerű politikus megfordult. Pedig Bócsi még egyszerű kubikosként érkezett Csömörre, aki az építőipari cégét a kilencvenes években még egy zuglói panellakásból irányította,
a vagyonát pedig alapvetően a közművesítési munkáiból befolyó pénzzel gyarapította.
Amellett, hogy ő alakította ki a külterületi kastélyához vezető utat, ahol egyébként saját maga építette ki a gázvezetéket és az elektromos hálózatot is, sok helyi területet is ő közművesített.
Új élet az egykori Bócsi-birtokon
Noha Bócsi András már életében arra készült, hogy eladja az akkor általa 2,1 milliárd forintra becsült ingatlanát – amelyről egy televíziós riportban is mesélt –, halála közbeszólt. Az egyébként adótartozással megterhelt ingatlan eladása ezután meglehetősen nehézkesen ment:
az árat először 1,1 milliárdra vitték le, majd hosszú évek elteltével tovább csökkentették az összeget, a végén már 900 millió alatt kínálták.
Amikor már mindenki azt hitte, hogy az ürességtől kongó épület senkinek sem kell, kiderült, hogy akadt egy érdeklődő, aki boldogan használná a jó öreg Bócsi-kastélyt. Azt, hogy végül mennyiért kelt el a hatalmas birtok, nem tudni, de annyi biztos, hogy a 2022-ben megvásárolt egykori Bócsi-birodalom életmódközpontként működik tovább. Ráadásul az ingatlan új tulajdonosai ökologikus-fenntartható gazdálkodás formájában vállalták a mezőgazdasági terület megművelését is, a kastélyt pedig közösségi céllal is működtetik majd.
Ha tudni szeretnéd, hogyan élhet 9 millió ember egyetlen házban, olvasd el az erről szóló cikkünket!
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés