Alaposan megbüntetnek, ha így közlekedsz külföldön: nyaralás alatt is figyelj

kulfold-buntetes-rendpr
Olvasási idő kb. 2 perc

Ha külföldön is biciklizel, legyen szó kirándulásról vagy városnézésről, szigorú szabályoknak kell megfelelned: ha ezeket nem ismered vagy csak egyszerűen nem tartod be, sokba kerülhet a kétkerekű használata.

Lámpa nélküli biciklizés, telefonálás menet közben, bicikliúton kívüli vagy járdán való haladás, a közlekedési lámpák és táblák figyelmen kívül hagyása, illetve ittas kerékpározás – a legtöbb európai országban ezt mind figyelik és büntetik is az Economx cikke szerint.

A legtöbbet akkor kell fizetned szabályszegésért, ha Madridban, Luxemburgban vagy Athénban nem tanúsítasz megfelelő viselkedést, míg Bécsben, Berlinben és Varsóban találhatók a kontinens legalacsonyabb összegű büntetései.

Ha nincs a bringádon lámpa, az 200 eurót jelent a spanyol fővárosban, ha pedig piroson gurulsz át, 100 euród bánhatja.

Luxemburgban a kijelölt kerékpárútról való letérésnek van borsos, 175 eurós tarifája.

Ha nem a külföldi szabályoknak megfelelően biciklizel, nagy büntetést fizethetsz
Ha nem a külföldi szabályoknak megfelelően biciklizel, nagy büntetést fizethetszKlaus Vedfelt / Getty Images Hungary

Az a kihágás, amelyet általánosságban a legnagyobb bírsággal büntetnek, érthető módon a piroson való áttekerés, ennek Athénban 700 euró, míg Olaszországban 613 euró is lehet az ára, amiből már egy új biciklire is futná, így tényleg nem éri meg így közlekedni.

Külföldön is nagy büntetés jár sok kihágásért

Az alkoholfogyasztást érintő zéró tolerancia jegyében Londonban egészen horrorisztikus összeged bánhatja azt, ha megszondáztatnak: 1113 eurónak felel meg a büntetést, amit a nyakadba varrnak ekkor. Aki Németországban pattan bringára ittasan, és ezzel balesetet okoz vagy veszélyezteti a közlekedést, az elveszítheti jogosítványát is, illetve havi fizetésének megfelelő összegű bírságot szabhatnak ki rá.

A fenti szabályok nagyjából általános érvényűek, de az egyes országokban akadnak olyan speciális előírások, amelyeket fontos ismerni, hogy ne büntessenek meg. Néhány példa:

  • Finnországban kötelező sisakot viselni biciklizve,
  • Spanyolországban lecsapnak arra, aki fülhallgatóval teker, 
  • Rómában csak az egyik füledbe dughatod be a fülest,
  • Franciaországban és Olaszországban sötét alagutakban és éjjel láthatósági mellényt kell viselni kerékpározás közben.

Kutyabarátok, készüljetek!

Jön a DOGZ, az év legnagyobb kutyás fesztiválja! Falkasétákkal, állatorvosi tanácsadással, kutyás bemutatókkal, kutya&gazdi fotózással és sok más ingyenes programmal várunk szeptember 7-én a Városligeti Nagyréten. 

Váltsatok jegyet a DOGZ fesztivál színpad izgalmas előadásaira is!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek