Függőségek, mentális betegségek és különféle egészségügyi problémák okozta krízishelyzetek adják a Betone Egyszer lent című podcastsorozatának alapját. Román Balázzsal, a Betone kreatív producerével beszélgettünk arról, hogy miként tudnak segítséget adni a hasonló élethelyzetben lévőknek.
Az elmúlt évek során az Egyszer Lent podcast több mint 80 vendége mesélt arról, miként sikerült a saját életüket megrendítő krízishelyzetekből kilábalniuk. A kiadványban azt a 13 történetet gyűjtötték össze a könyv szerkesztői, melyek leginkább jellemzik a mai magyar társadalmat.A mentális nehézségek mellett a könyvben az egyik leggyakoribb időskori betegséggel, a Parkinson-kórral való együttélésről is szó esik.
Különleges történeteket dolgoz fel a megjelent podcastkönyv
"Mindegyik történet sarkalatos eleme, hogy ezek az emberek elsősorban saját elhatározásukból, saját döntésük eredményeképp tudtak kilábalni abból a helyzetből, amibe kerültek. Ezt azért is tartom fontosnak, mert az egyik alapvetése a könyvnek az, hogy mindenféle krízisből vagy problémából ki lehet kecmeregni, de a kulcs a probléma elszenvedőjének kezében van" – összegezte Román Balázs.
Természetesen különféle nehézségek lehetnek, de a döntés, és az, hogy hogyan reagálok, az mindig saját döntés kell, hogy legyen.
A Betone történetének első könyve az azt inspiráló podcastok formaiságához igazodik, azaz az interjúrészleteket a háttérbeszélgetések során keletkezett információk is kiegészítik annak érdekében, hogy a személyes élmények ismertetése mellett a hasonló élethelyzetben lévő, kríziskezelés előtt álló olvasóknak is segítséget nyújthassanak.
Az Egyszer lent könyv formájában 13 ember, Bajzáth Sándor, Bánlaki D. Stella, Blatnyák Zoltán, Dani Gyöngyi, Karafiáth Orsolya, Kovácsovics Fruzsina, Mazzag Izabella, Mózes Zsófia, Néder Panni, Sárospataki Albert, Szilágyi Gábor, Varju Péter és Zsiga Melinda igaz története mutatja meg, hogy a legnehezebb helyzetből is fel lehet állni.
Kézzel fogható segítség a felépüléshez
"A történetek egy része, ahogy az a való életben is lenni szokott, saját testünkkel kapcsolatos problémákhoz, egészségünket veszélyeztető krízisekhez, mentális betegségekhez kapcsolódik. Ezen kívül olyan, kevéssé kézzelfogható krízishelyzeteket dolgoz fel, mint például az anyagi problémák, a szenvedélybetegség, az alkohol- és a drogfüggőség, amik szintén gyakoriak társadalmunkban. Válogatásunkkal azt az attitűdöt szerettük volna kézzel foghatóvá tenni, hogy
rajtad múlik, hogy az adott krízisből hogyan tudsz kikecmeregni."
– magyarázza a Betone kreatív producere, a könyv főszerkesztője. "Maga a könyv is olyan formát kapott, hogy könnyen forgatható legyen. A5-ös méretű, nem is annyira vastag, viszont kemény borítású, hogy tartós legyen. Azt gondoljuk, az olvasók többször elő fogják venni, hogy erőt merítsenek belőle."
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés