Noha felsorolni nem is tudjuk mind, megmutatjuk azokat a helyszíneket, amelyek mindegyike kitűnő választás lehet egy könnyed balatoni kiránduláshoz. Ha néhány órára elhagynád tehát a vízközelt, ezeket a kilátókat jó szívvel ajánljuk.
Kisfaludy-kilátó, Badacsony
A badacsonyi Kisfaludy-kilátó a Balaton egyik legismertebbje és leglátogatottabbja. A 437 méter magas Badacsony csúcsán álló kilátóból szinte az egész tó belátható. Az oda vezető erdei séta során több helyen is pihenőpadok és információs táblák segítenek megismerni a környék természeti és történelmi érdekességeit, ugyanakkor ez az a hely, ahol még a nagy melegben is jólesik a kirándulás az árnyas fák ölelésében. A bazaltköves lépcsősort ugyan semmilyen irányból nem lehet kikerülni, ám a fárasztó mászást kárpótolja ezután a látvány.
A kilátó tetejéről gyönyörű panoráma nyílik a Balatonra, a Tapolcai-medencére és a környező hegyekre.
Óvár-kilátó, Szigliget
A Szigligeti vár romjai mellett található Óvár-kilátó szintén lenyűgöző kilátást nyújt a magyar tengerre. Az egykori Óvár a Királyné szoknyájának nevezett kúp alakú vulkáni tanúhegy tetején állt. Noha ma már csak néhány kőtömb látható az erődítményből, a várhegyre vezető túraútvonalon haladva annak megannyi pontján megcsodálhatjuk a festői tájat. Az igazi látvány azonban a 2013-ban épített faszerkezetes kilátóból tárul elénk, ahonnan letekinthetünk a szigligeti várra, a környező szőlőhegyekre, és innen pillanthatjuk meg a Balaton csillogó víztükrét is.
Őrtotony-kilátó, Tihany
A Tihanyi-félszigeten található Apáti-hegyi, háromemeletes, 16,5 méter magas Őrtorony-kilátó nemcsak a Balaton egyik legszebb panorámáját kínálja, hanem tetejéről különleges kilátás nyílik az apátságra, valamint a Külső- és a Belső-tóra is. Tiszta időben azonban még a déli partot és a környező tanúhegyeket is tisztán látni.
A Kápolnapusztai Bivalyrezervátum kilátója
A Kápolnapusztai Bivalyrezervátum nem csak Magyarország legnagyobb látogatható bivalycsordája és más őshonos állatok miatt látogatott hely, azt a kilátója miatt is érdemes felkeresni. A magasból nemcsak a rezervátum területére, hanem a közeli Balatonra és a Kis-Balatonra is gyönyörű kilátás nyílik. A természet kedvelőinek igazi csemege, hiszen a kilátóból a táj különleges növény- és állatvilágát is megfigyelhetik.
Hajózástörténeti Látogatóközpont és Kilátó, Balatonföldvár
Balatonföldvár központjában található a Hajózástörténeti Látogatóközpont és Kilátó a történelmi érdekességek mellett fantasztikus kilátással is várja a látogatókat. A 25 méter magas kilátóból a 40 méteres magasparttal együtt
közel 70 méteres magasságból lehet végigpásztázni a Balatont Keszthelytől Balatonakarattyáig.
Várhegyi-kilátó, Fonyód
A fonyódi kilátó a déli part egyik legmagasabb pontján, a Várhegyen található. A 231 méter magas csúcson álló kilátó egy Árpád-kori földvár maradványaira épült, ahonnan tényleg páratlan kilátás nyílik a magyar tengerre, különösen annak teljes nyugati és középső medencéjére, a Tihanyi-félszigetre és a szemközti hegyekre. Az építmény legfelső, negyedik emelete 14 méter magas, bár a faszerkezet legmagasabb pontja közel 21 méter. A kilátóhoz vezető út könnyen megközelíthető, ráadásul családok számára is ideális kirándulóhely, mi több, a csodálatos panoráma még nem is minden: megannyi pihenő- és piknikezőhely is található a környékén.
Gömbkilátó, Balatonboglár
A déli part egyik legismertebb látványossága, a Várdomb-kilátónak is nevezett balatonboglári Gömbkilátó a vulkanikus eredetű Várdomb csúcsán 165 méteres magasságban áll. Az építmény egy egyedi, gömb alakú, 15 méter átmérőjű, 240 háromszöglemez alkotta acélszerkezet, amelyről 360 fokos panoráma nyílik a Balatonra és a környező dombokra.
A kilátóhoz vezető séta kellemes és könnyen megközelíthető, így ideális családok számára is.
Festetics-kilátó, Gyenesdiás
A Keszthelyhez közeli Gyenesdiás egyik legkedveltebb kirándulópontja a háromszintes Festetics-kilátó, ahonnan különleges körpanoráma nyílik a Keszthelyi-öbölre, valamint a Keszthelyi-hegységre. Az 235 méter magasságban álló építmény a Nagymező területén helyezkedik el, amely egy könnyű túraútvonalon közelíthető meg. Persze a kilátó környékén más, különböző nehézségi szintű útvonal is található, így mindenki végigjárhatja a számára megfelelő kirándulási lehetőséget.
Ha Magyarország 6 földalatti csodájával is szívesen megismerkednél, ajánljuk figyelmedbe az erről szóló írásunkat is.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés