Az 1930. augusztus 25-én Edinburghban született Sir Thomas Sean Connery családja szűkös anyagi helyzete miatt hamar otthagyta az iskolát, és különböző munkákkal próbálkozott, szállított tejet, dolgozott életmentőként, aktmodellként, szolgált a brit haditengerészetnél, és a profi futball világában is majdnem szerencsét próbált.
1953-ban testépítőként szállt versenybe a Mr. Universe címért, nem sokkal később pedig megkapta első színpadi szerepét
– hamar rájött, hogy a színészi pálya az igazán neki való, és néhány éven belül egyre jelentősebb szerepeket osztottak rá, a televízió és a mozi kamerái előtt is kipróbálhatta magát.
Kicsavarta a támadó kezéből a pisztolyt Sean Connery
Első jelentősebb szerepét 1957-ben kapta, amikor a nála tíz évvel idősebb hollywoodi sztár, Lana Turner partnereként tűnt fel a Máshol, máskor című melodrámában – a történet egy amerikai riporternőről szól, aki a világháborús Londonban beleszeret brit kollégájába, majd szerelme halála után neki kell vigaszt nyújtania a férfi mit sem sejtő özvegyének.
A forgatásról tudósító bulvárlapok megszellőztették a pletykát, miszerint a két színész között a valóságban is izzik a levegő, és a hírek hamar Turner szeretője, a gengszter Johnny Stompanato fülébe jutottak.
Stompanato, aki abban az időben a hírhedt Los Angeles-i maffiavezér, Mickey Cohen verőembereként dolgozott, nem volt éppen gáláns lovag: kapcsolatuk alatt fizikailag és lelkileg is gyakran súlyosan bántalmazta a színésznőt, egy ízben pedig tudtán kívül, alvás közben meztelen fotókat készített róla zsarolás céljára. Amikor olvasta a híreket barátnője és a fiatal, jóképű skót színész románcáról, megüzente Turnernek, hogy felismerhetetlenre veri, sőt, megöli a férfit, de mivel ennek semmi folyománya nem lett, repülőre szállt, hogy személyesen látogassa meg a párt.
Turner igyekezett kitiltani feldühödött barátját a forgatásról, amit Stompanato természetesen nem nézett jó szemmel, egy vita során majdnem megfojtotta a színésznőt, aki végül az egyik stábtag segítségével feljelentette az erőszakos férfit a Scotland Yardnál. Megneszelve, hogy a hatóságok el akarják távolítani az országból, Stompanato berontott a műterembe, ahol Turner és Connery éppen egy szerelmes jelenetet forgattak, zakója alól pisztolyt rántott elő, és a fiatal színész fejéhez szegezte.
A karatéban fekete övet szerzett Connery egy pillanatra sem veszítette el lélekjelenlétét: egy gyors mozdulattal megragadta a nálánál gyengébb fizikumú gengszter karját, és addig csavarta, amíg ki nem esett belőle a fegyver,
majd egy jól irányzott jobbegyenessel leterítette a kellemetlenkedő alakot. A hatóságok sikeresen hazadeportálták a megszégyenült Stompanatót, a történet azonban itt nem ért véget: néhány hónapra rá, 1958 áprilisában egy vita során ismét eldurrant a férfi agya, Turner 13 éves lánya viszont, aki végignézte a jelenetet, és attól tartott, hogy édesanyját halálra veri brutális szeretője, kést ragadott, és leszúrta a gengsztert. A bíróság jogos védekezésnek ítélte a lány tettét, és ugyan Stompanato családja később bírósági úton kártérítést követelt Turnertől, végül peren kívül megegyeztek a színésznővel, egy, az eredetinél jóval kisebb összegben.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés