Mi, magyarok, például félelmetes kreativitással kombináljuk a szódavizet a borral, és
fantáziadús nevekkel tornásszuk a fröccsivás élvezetét valódi műértő élménnyé.
Még a nagy praxissal rendelkező, rendszeres fröccsözőket is próbára teheti a csatos (10 dl bor, 5 dl szóda), a maflás (5 dl bor, 5 dl szóda), a bakteranyós (2,5 dl bor, 2,5 dl szóda), és a kőművesfröccs (25 dl bor, 5 dl szóda) arányainak fejben tartása, főleg az első néhány nagyfröccs (2 dl bor, 1 dl szóda), Puskás-fröccs (6 dl bor, 3 dl szóda) vagy spriccer (5 dl bor, 1 dl szóda) legurítása után. De ennek az italnak is megvannak a maga nemzetközi rokonai: a spanyolok tinto de verano néven például, a vörös bort Sprite-szerű üdítővel engedik fel, majd alaposan lehűtve, jégkockával fogyasztják.
De ha valaki a hőségben nem akar azonnal bebólintani egy kis szalonspicctől, számtalan nyári, alkoholmentes italkülönlegesség közül választhat. Az uborkás limonádé már nem olyan nagy durranás, most mutatunk pár még tovább bolondított nyári hűsítőt.
1. Jeges, buborékos, mézes, lime-os vörös tea: a vörös teát kihűlés után mézzel ízesítve egy nagyobb kancsóba átöntve feltölthetjük lime-lével, majd az egészet szódával hígíthatjuk. Állítólag nem érdemes kihagyni!
2. Jeges fehér tea: a fehér tea lefőzése és kihűlése közben tárkonyszirupot készíthetünk egy csésze víz és fél csésze cukor felforralásával, amihez tárkonyt adunk. A tárkonysziruppal ízlés szerinti intenzitásúra fokozhatjuk a fehér tea lágy jellegét, majd hidegre hűtve fogyaszthatjuk.
3. Ananászos, kakukkfüves jeges tea: a felforralt vízbe a teafű mellé kakukkfüvet áztatunk, majd állni hagyjuk. Kevés kevergetés mellett hagyjuk kihűlni, majd kivesszük a teafiltert és a kakukkfüvet is, viszont hozzáadjuk az ananászt. Hidegen tálaljuk, díszítéshez adja magát a kakukkfű és persze az ananász is.
4. Narancsos-áfonyás mimóza: na, ebbe azért már belecsempészhetünk egy icipici alkoholtartalmat, de előbb öntsük össze a narancslevet áfonyalével, majd alaposan hűtsük le. Tálaláskor célszerű csak félig tenni belőle a poharakba, és a maradék helyet habzóborral feltölteni.
5. Görögdinnyés hűsítő: a felkockázott görögdinnyét homogénre turmixoljuk, majd ízlés szerint át is szűrhetjük. Aki szívesebben majszolja a sűrűbb gyümölcskoncentrátumot, így is hagyhatja. Az ínyencek lime- és gyömbérízzel bolondítják, mielőtt jegesre hűtve fogyasztják a kánikulában.
6. Jegeskávé-kedvelők kókuszos ínyencsége: a lefőzött kávét hűlni hagyjuk, majd frissen összetört mentalevelekkel adunk neki különleges ízt. A mentalevelek kivétele után kókusztejjel és kókuszkivonattal engedjük fel, majd tálaláshoz tejszínhabot, olvasztott karamellt vagy kókuszreszeléket használhatunk a még teljesebb ízhatás és látvány elérése érdekében.
7. Krémes, vaníliás avokádóital: cukorral, tejjel és vaníliával összeturmixoljuk a villával összetört, puha avokadót, így egy sűrű, finom vaníliás avokádóitalt kapunk, amelyet tetszés szerint tovább hígíthatunk tejjel, vagy édesíthetünk cukorral, tálaláskor akár málnával is fokozhatjuk a hatást.
8. Házi gyömbérlimonádé: egy egységnyi gyömbér- és lime-szirupot még egy egység folyadékkal elegyítünk. Ez lehet szóda vagy mentes víz, de ízlés szerint alkoholtartalmú ital is, ebben az esetben a vodka és a tequila a leginkább ajánlott. A hígításhoz használt víz mennyisége ízlés dolga, ki mennyire kedveli az intenzív ízeket, mindenesetre a gyömbér jótékony hatása nem fog elmaradni.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés